Dodane:  1 października 2022, 21:13 | Marek

Wysoka wygrana Newcastle w meczu z osłabionym Fulham

Newcastle United rozbiło grające od ósmej minuty w „dziesiątkę” Fulham 4:1 w meczu na Craven Cottage. Dwa gole zdobył Miguel Almiron, po trafieniu dołożyli Callum Wilson i Sean Longstaff. Dla rywali gola w końcówce zdobył Bobby Decordova-Reid.

Sroki od początku rzuciły się do ataku i szybko mogły objąć prowadzenie. Dan Burn uderzył na bramkę, piłkę odbił Bernd Leno i szansę na dobitkę miał Wilson, lecz ten nie zdołał oddać mocnego strzału i futbolówka otarła się o słupek, po czym wyszła za boisko.

W szóstej minucie Nathaniel Chalobah w walce o piłkę wyprostowaną nogą kopnął Seana Longstaffa w kostkę. Sędzia Darren England początkowo pokazał żółtą kartkę, ale po interwencji VARu zmienił decyzję i pomocnik Fulham musiał udać się do szatni.

Już trzy minuty później Sroki wykorzystały grę w przewadze i objęły prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował Kieran Trippier, piłkę zgrał Joe Willock, a Wilson wbił ją do siatki.

Newcastle nie schodziło z połowy rywali, ale nie forsowało tempa. Kolejną szansę miał Wilson, ale jego strzał przeleciał nad poprzeczką.

W 33 minucie piłkę nad linią obrony przerzucił Bruno Guimaraes prosto do Almirona, a ten strzałem z woleja idealnie trafił w dalszy róg i powiększył przewagę Srok.

Newcastle podkręciło tempo i rzuciło się do bardziej zdecydowanych ataków i to przyniosło kolejną bramkę. Po dośrodkowaniu w pole karne główkował Sven Botman i Leno zdołał końcami palców odbić piłkę na słupek, ale przy dobitce Longstaffa był już bezradny.

Na początku drugiej połowy obraz gry się nie zmienił i przyniosło to kolejnego gola. Willock z lewej strony zagrał przed bramkę, a Almiron tylko dostawił nogę i zdobył swoją drugą bramkę.

Paragwajczyk później jeszcze raz trafił do siatki, lecz uczynił to z pozycji spalonej i gol nie mógł być uznany. Newcastle dalej próbowało podwyższyć wynik, ale z każdą minutą tempo meczu siadało, a Sroki czekały już na zakończenie spotkania.

Fulham z tego skorzystał i tuż przed końcem udało im się zdobyć honorowego gola. Neeskens Kebano wrzucił piłkę w pole karne, a Decordova-Reid główką pokonał Nicka Pope’a.

Sroki jeszcze mogły odzyskać czterobramkowe prowadzenie i Ryan Fraser nawet trafił do siatki, ale ponownie sędzia liniowy zasygnalizował karnego. Nie przeszkodziło to jednak Srokom w przerwaniu serii sześciu ligowych meczów bez zwycięstwa.

Fulham - Newcastle United 1:4 (0:3)
De Cordova-Reid (88’) - Wilson (11’), Almiron (33’, 57’), S. Longstaff (43’)
Czerwona kartka: Chalobah (8’)

Newcastle: Nick Pope, Kieran Trippier (83’ Jamal Lewis), Sven Botman, Fabian Schär (83’ Jamaal Lascelles), Dan Burn (83’ Matt Targett), Bruno Guimaraes (59’ Elliot Anderson), Joe Willock, Sean Longstaff, Jacob Murphy, Miguel Almiron, Callum Wilson (66’ Ryan Fraser)

Fulham: Bernd Leno, Kevin Mbabu (45’ Tom Cairney), Tosin Adarabioyo, Layvin Kurzawa (45’ Issa Diop), Tim Ream, Nathaniel Chalobah, Harrison Reed, Dan James (70’ Neeskens Kebano), Andreas Pereira, Bobby De Cordova-Reid, Aleksandar Mitrovic (37’ Carlos Vinicius)

Sędzia: Darren England
Widzów: 22 913