Dodane: 25 września 2022, 19:04 | Marek

NUWFC: Pogrom w pucharze, dziewięć goli Srok

Kobieca drużyna Newcastle United w wyjazdowym meczu FA Women National League Cup rozgromiła Lincoln City 1:9. Georgia Gibson i Lauren Robson zdobyły po hat-tricku.

W 18 minucie Gibson otworzyła wynik spotkania strzałem w dolny róg bramki, a kilkadziesiąt sekund później Robson dobiła obroniony strzał Katie Baker. Robson drugi raz trafiła w 28 minucie, lobując bramkarkę rywalek.

Tuż przed przerwą Jess Rousseau zmniejszyła straty piłkarek z Lincoln, ale jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy rywalki trafiły do własnej bramki po rzucie wolnym dla Srok.

Druga połowa to jeszcze większa dominacja Srok. W 58 minucie Gibson zdobyła swojego drugiego gola, trafiając z 16 metrów w dolny róg bramki. Sześć minut później Robson skompletowała hat-tricka również strzałem z linii pola karnego, ale pod poprzeczkę.

W 72 minucie Lois Greenslade, która chwilę wcześniej weszła na boisko, podwyższyła na 7:1, a po kolejnych czterech minutach Katie Barker otworzyła swoje konto w tym sezonie. Na sam koniec meczu Gibson zdobyła swojego hat-tricka.

FAWNL Cup
Lincoln City Women - Newcastle United Women 1:9 (1:4)
Rousseau (44’) - Gibson (18’, 58’, 90’), Robson (19’, 28’, 64’), gol samobójczy (45’+3), Greenslade (72’), Barker (75’)

Skład NUFC: Grace Donnelly, Beth Guy, Freya Bailes, Katie Barker, Georgia Gibson, Kacie Elson (67’ Lois Greenslade), Lauren Robson, Keira Skelton (62’ Emma Wallis), Gillian Oyos, Ellie Dobson, Daisy Burt