Dodane: 17 września 2022, 23:14 | Marek

Newcastle ratuje się przed porażką z Bournemouth, Isak z golem z karnego

Newcastle United zremisowało z Bournemouth 1:1 w meczu ósmej kolejki Premier League na St. James’ Park. Goście prowadzili po bramce Philipa Billinga, na co z rzutu karnego odpowiedział Alexander Isak.

Newcastle miało przewagę, ale lepsze okazje stwarzało sobie Bournemouth. Najpierw Ryan Christie uderzał zza pola karnego, ale nie sprawił tym większych problemów Nickowi Pope’owi, a później główka Marcusa Taverniera była niecelna.

Sroki pierwszy raz zagroziły bramce gości, gdy wywalczyły rzut wolny 20 metrów od bramki. Do piłki podszedł Kieran Trippier i trafił w słupek od zewnętrznej strony.

Chwilę później kolejny raz piłka trafiła w słupek, tym razem od wewnętrznej strony po strzale Joelintona i wyszła w boisko. Newcastle wznowiło atak, kolejny raz uderzał Joelinton, piłkę odbił bramkarz, który od razu interweniował ponownie po dobitce Ryana Frasera.

Niewykorzystane okazje zemściły się w drugiej połowie, a dokładnie w 62 minucie. Bournemouth wyszło z kontrą, która zmieniła się w atak pozycyjny. Z lewej strony dośrodkował Jordan Zemura, Billing przeciął lot piłki przy bliższym słupku, czym zaskoczył Pope’a i trafił do siatki.

Prowadzenie Wisienek utrzymało się 5 minut. Trippier chciał zagrać przed bramkę, ale piłkę ręką w polu karnym zablokował Jefferson Lerma. Po interwencji VARu sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Isak.

Do końca Sroki miały przewagę w posiadaniu piłki, ale nic z tego nie wynikało. Słaba główka Joelintona w doliczonym czasie gry to było zbyt mało, żeby zdobyć w tym meczu 3 punkty.

Newcastle United - Bournemouth 1:1 (0:0)
Isak (67’-karny) - Billing (62’)

Newcastle: Nick Pope, Kieran Trippier, Dan Burn, Fabian Schär, Matt Targett, Bruno Guimaraes (72’ Sean Longstaff), Joe Willock, Joelinton, Ryan Fraser (71’ Jacob Murphy), Miguel Almiron (89 Chris Wood), Alexander Isak

Bournemouth: Neto, Adam Smith, Marcos Senesi, Chris Mepham, Jordan Zemura, Jefferson Lerma, Lewis Cook, Ryan Christie (87’ Jack Stacey), Philip Billing (90’+3 Jack Stephens), Marcus Tavernier (80’ Jaidon Anthony), Dominic Solanke (90’+3 Kieffer Moore)

Sędzia: Craig Pawson
Widzów: 52 238