Dodane:  4 września 2022, 12:44 | Marek

U-18: Wygrana z Arsenalem na początek pucharu

Drużyna Newcastle United do lat 18 pokonała na własnym boisku Arsenal 4:2 na rozpoczęcie zmagań w fazie grupowej rozgrywek U-18 Premier League Cup.

Sroki bardzo dobrze rozpoczęły ten mecz dzięki bramce Lucasa Coopera już w 3 minucie, ale już po ośmiu minutach do wyrównania doprowadził Elian Quesada-Thorn.

W 33 minucie Arsenal prowadził po trafieniu Kaleela Greena i choć Newcastle próbowało szybko odrobić straty, to na przerwę schodziły z deficytem jednej bramki.

Wywieranie presji jednak przyniosło efekty w drugiej połowie. Już w 58 minucie Ben Parkinson po podaniu Scotta Baileya zdobył gola na 2:2, a po kolejnych 9 minutach Lewis Miley strzałem z 16 metrów wyprowadził Newcastle ponownie na prowadzenie.

Dziewięć minuty przed końcem Miley przypieczętował zwycięstwo United w spektakularny sposób, lobując bramkarza gości prawie z połowy boiska.

W drugim meczu tej grupy Aston Villa pokonała u siebie Manchester United 2:0.