Dodane: 21 sierpnia 2022, 21:22 | Marek

Co to był za mecz! Newcastle remisuje z Mistrzem Anglii 3:3

Newcastle United zremisowało u siebie z Manchesterem City 3:3, choć po godzinie gry sensacyjnie prowadziło 3:1. Do bramki Mistrza Anglii trafiali Miguel Almiron, Callum Wilson oraz Kieran Trippier, którego gol z rzutu wolnego było ozdobą świetnego meczu.

Goście objęli prowadzenie już w piątej minucie. Bernardo Silva zagrał w pole karne, obrońcy Srok nie zdołali złapać Ilkaya Gundogana w pułapkę ofsajdową i Niemiec spokojnie wykończył akcję, posyłając piłkę obok bezradnego Nicka Pope’a.

The Citizens przeważali, ale w 17 minucie świetną okazję przeprowadziło Newcastle, po której gola powinien zdobyć Miguel Almiron, ale fatalnie przestrzelił. Chwilę później Kevin De Bruyne mógł ukarać Sroki z rzutu wolnego, lecz Pope nie dał się zaskoczyć.

Stracona szybko bramka nie podcięła skrzydeł Srokom, które miały kolejne okazja do zdobycia bramki, jednak Ederson zdołał zatrzymać próby Allana Saint-Maximina i Wilsona.

Saint-Maximinowi nie udało się zdobył gola, ale zaliczył asystę. Francuz wrzucił piłkę w pole karne, a Almiron rzucił się na futbolówkę i udem skierował ją do siatki.

Po wyrównaniu Newcastle trochę oddało inicjatywę rywalom, ale w 39 minucie wyszło z kontrą, po której Saint-Maximin podał do Wilsona, ten minął Rubena Diasa i strzałem zewnętrzną częścią stopy trafił przy bliższym słupku, czym dał prowadzenie United.

Po przerwie pierwszy raz pokazał się Erling Haaland, który uderzył z linii pola karnego i tym razem na ratunek Srokom przyszedł słupek.

Chwilę później Saint-Maximin wywalczył rzut wolny ponad 20 metrów od bramki. Do piłki podszedł Trippier i strzałem w samo okienko w dalszym rogu zaskoczył Edersona.

Man City rzucił się do ataku i po sześciu minutach udało się zmniejszyć straty. Dias zgrał piłkę sprzed linii końcowej na szósty metr, a Haaland wolejem nie dał szans Pope’owi.

Cztery minut później De Bruyne świetnym podaniem uruchomił w polu karnym Bernardo Silvę i ten w sytuacji „jeden na jednego” strzałem po ziemi doprowadził do wyrównania.

Na kwadrans przed końcem wydawało się, że wszystko się posypie, gdy sędzia pokazał czerwoną kartkę za faul Trippiera na De Bruyne. Anglik kopnął Belga w kolano, ale po obejrzeniu powtórek sędzia uznał, że nie było to jednak tak groźne i zmienił decyzję na żółtą kartkę.

Obie drużyny próbowały zdobyć zwycięskiego gola, lecz wynik nie uległ już zmianie, choć obie drużyny raczej nie były zadowolone z podziału punktów.

Newcastle United - Manchester City 3:3 (2:1)