Dodane: 26 lipca 2022, 23:07 | Marek

Sroki przegrywają w Lizbonie mecz o Puchar Eusebio

Newcastle United przegrało na wyjeździe z Benfiką Lizbona 2:3 w meczu towarzyskim o Puchar Eusebio. Do przerwy było 2:2, a oba gole dla Srok zdobył Miguel Almiron. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo tuż przed końcem, gdy Newcastle grało w dziesiątkę.

Almiron mógł otworzyć wynik już w pierwszych minutach, lecz jego strzał minął bramkę, choć wydawało się, że wyłożenie piłki Callumowi Wilsonowi było lepszym rozwiązaniem.

W 15 minucie Benfica objęła prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Joao Mario, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Goncalo Ramos i głową pokonał Nicka Pope’a.

Sroki odpowiedziały 7 minut później. Almiron zagrał sprzed pola karnego na prawe skrzydło do Kierana Trippiera, a ten z powrotem wyłożył piłkę Paragwajczykowi, który trafił do siatki.

Benfica próbowała szybko odzyskać prowadzenie, ale strzał Rafy Silvy z dystansu przeleciał wysoko nad poprzeczką, z kolei główka Ramosa tym razem nie sprawiła problemów Pope’owi.

W 31 minucie gospodarze wywalczyli rzut wolny 20 metrów od bramki Srok. Do piłki podszedł Alejandro Grimaldo i precyzyjnym strzałem ponownie dał prowadzenie Benfice.

Na 3:1 podwyższyć mógł Mario, gdy piłka trafiła do niego po zamieszaniu w polu karnym, lecz Pope wykazał się refleksem i odbił futbolówkę na rzut rożny.

Tuż przed przerwą Newcastle znów wyrównało po akcji Trippiera i Almirona. Anglik podał w pole karne do Paragwajczyka, a ten z prawej strony pola karnego trafił w dalszy róg bramki.

Na drugą połowę Sroki wyszły zupełnie inną jedenastką, która próbowała zdobyć zwycięskiego gola, ale ze strzałami Chrisa Wooda i Jacoba Murphy’ego poradził sobie Odysseas Vlachodimos.

Newcastle kończyło mecz w dziesiątkę po tym, jak Joelinton sfaulował Florentino, za co zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

W 88 minucie Benfica zdobyła zwycięskiego gola, gdy Roman Jeremczuk minął na prawym skrzydle Dana Burna i zagrał przed bramkę, skąd Karla Darlowa pokonał Henrqiue Araujo.

Benfica Lizbona - Newcastle United 3:2 (2:2)
Ramos (15’), Grimaldo (31’), Araujo (89’) - Almiron (22’, 44’)

Czerwona kartka: Joelinton (82’ - druga żółta)

Skład na pierwszą połowę: Nick Pope, Kieran Trippier, Jamaal Lascelles, Sven Botman, Matt Targett, Sean Longstaff, Bruno Guimarães, Elliot Anderson, Miguel Almirón, Allan Saint-Maximin, Callum Wilson

Skład na drugą połowę: Karl Darlow, Emil Krafth, Fabian Schär, Dan Burn, Matt Bondswell, Jonjo Shelvey (75’ Matty Longstaff), Joelinton, Joe Willock, Matt Ritchie, Jacob Murphy, Chris Wood