Dodane: 15 lipca 2022, 23:38 | Marek

Trzy gole w drugim sparingu i Newcastle pokonuje TSV 1860 w sparingu

Newcastle United wygrało 3:0 z TSV 1860 Monachium w sparingu rozegranym w Austrii. Wszystkie gole padły w drugiej połowie, a do bramki niemieckiej ekipy trafiali Joe Willock, Sean Longstaff i Bruno Guimaraes.

W pierwszej połowie lepsze okazje do zdobycia bramki mieli piłkarze z Monachium. Fynn Lakenmacher główką nie trafił w bramkę, Nick Pope poradził sobie ze strzałem Martina Kobylańskiego z rzutu wolnego, z kolei uderzenie Tima Riedera odbił Elliot Anderson.

Druga połowa należała do Srok i zaraz po wznowieniu gry Callum Wilson powinien otworzyć wynik. Anderson ruszył lewym skrzydłem i podał piłkę przed bramkę do napastnika Srok, lecz ten nie zdołał trafić do celu i uderzył nad poprzeczką.

Jeszcze lepszą okazję miał Willock, który po podaniu od Allana Saint-Maximina miał przed sobą tylko bramkarza, ale z kilku metrów trafił prosto w golkipera rywali.

Pomocnik Srok chwilę później się zrehabilitował, gdy Jonjo Shelvey podał mu z prawej strony pola karnego i Willock strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza.

W 61 minucie Eddie Howe wymienił prawie całą jedenastkę. Już dwie minuty później Sean Longstaff dostał piłkę w polu karnym i mocnym strzałem w długi róg podwyższył na 2:0.

Kwadrans przed końcem Guimaraes oraz Chris Wood zagrali z klepki w polu karnym rywali i Brazylijczyk skutecznie zakończył akcję, ustalając końcowy wynik spotkania.

Newcastle United - TSV 1860 Monachium 3:0 (0:0)