Dodane:  9 lipca 2022, 15:56 | Marek

Newcastle United wygrywa 5:1 w sparingu przeciwko Gateshead

Newcastle United pewnie pokonało Gateshead 5:1 w pierwszym sparingu tego lata. Do bramki piątoligowca trafiali Matt Ritchie, Joelinton, dwukrotnie Miguel Almiron oraz Sean Longstaff. Mecz odbył się w bazie treningowej Srok, bez udziału publiczności.

Eddie Howe postawił na dwie różne jedenastki w obu połowach meczu, a jedynie Kelland Watts rozegrał cały mecz w obronie Srok. Nick Pope, Sven Botman, Fabian Schär, Bruno Guimaraes i Chris Wood nie wzięli udziału w spotkaniu, choć byli obecni w bazie trenignowej.

W pierwszej połowie padła jedna bramka, choć obie ekipy miały swoje okazje na otworzenie wyniku. W końcu w 31 minucie udało się to Mattowi Ritchiemu, który przyjął piłkę po centrze Elliota Andersona, po czym pokonał wypożyczonego z Newcastle Dana Langleya.

Już dwie minuty po przerwie w polu karnym rywali faulowany był Sean Longstaff i Sroki miały rzut karny, którego pewnie na bramkę zamienił Joelinton.

Jacob Murphy również trafił do siatki, lecz uczynił to ze spalonego, a później rezerwowy bramkarz rywali świetnie wybronił uderzenia Allana Saint-Maximina i Seana Longstaffa.

W 65 minucie Gateshead zdobyło gola kontaktowego. Paul Blackett minął Karla Darlowa i trafił do siatki, choć jego strzał próbował jeszcze blokować Dan Burn.

Końcówka jednak należała do Srok, które zdobyły trzy gole w ostatnich 10 minutach. Najpierw Almiron urwał się obrońcom gości i spokojnie pokonał bramkarza.

Chwilę później Paragwajczyk znów znalazł się w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem po podaniu od Allana Saint-Maximina i znów wyszedł z tego pojedynku zwycięsko.

Końcowy wynik spotkania ustalił Sean Longstaff, który skutecznie wykończył kontrę Srok.

Newcastle United - Gateshead 5:1 (1:0)
Ritchie, Joelinton (karny), Almiron (2), S. Longstaff - Blackett

Pierwsza połowa: Martin Dúbravka, Kieran Trippier, Jamaal Lascelles, Kell Watts, Paul Dummett, Jonjo Shelvey, Elliot Anderson, Joe Willock, Matt Ritchie, Ryan Fraser, Callum Wilson

Druga połowa: Karl Darlow, Emil Krafth, Kell Watts, Dan Burn, Matt Targett, Matty Longstaff, Joelinton, Sean Longstaff, Miguel Almirón, Allan Saint-Maximin, Jacob Murphy