Dodane: 29 maja 2022, 19:50 | Marek

Nottingham Forest wraca do Premier League po 23 latach

Nottingham Forest pokonał Huddersfield Town 1:0 w finale play-offów Championship i uzupełnił stawkę drużyn Premier League na przyszły sezon.

Forest, które zajęło czwarte miejsce w sezonie zasadniczym, w półfinale play-offów pokonało w dwumeczu Sheffield United i w finale zmierzyło się z trzecim w tabeli Huddersfield.

Jedynego gola dla Nottingham zdobył obrońca Huddersfield Levi Colwill, który w 43 minucie trafił do własnej bramki. Nie zabrakło też kontrowersji, a Terriery mogą mieć pretensje do sędziego Jonathana Mossa o niepodyktowanie dwóch rzutów karnych w drugiej połowie.

Dla zespołu z City Ground oznacza to powrót do Premier League po 23 latach. Ważnym członkiem zespołu Steve’a Coopera jest Jack Colback, były piłkarz Newcastle United.

Wraz z Nottingham Forest do Premier League awansowały zespoły Fulham i AFC Bournemouth. Zastąpią Burnley, Watford oraz Norwich City.