Dodane: 18 kwietnia 2022, 23:56 | Marek

U-23: Kolejna porażka, awans się oddala

W poniedziałkowy wieczór drużyna Newcastle United do lat 23 pojechała na stadion Molineux w Wolverhampton i nie poprawiła swojej sytuacji w walce o awans.

Wilki od początku przeważali, kilka strzałów wybronił Max Thompson, ale w 23 minucie był bezradny po strzale Hugo Bueno przy dalszym słupku.

Jednak już półtorej minuty później Sroki wyrównały. Josh Scott dograł do Lucasa de Bolle, a ten z 10 metrów pokonał bramkarza. Przewaga optyczna gospodarzy jednak nie zmalała i tuż przed przerwą na ponowne prowadzenie wyprowadził Luke Cundle strzałem z bliska.

Druga połowa była bardzo podobna. Wolverhampton przeważało, szturmowało bramkę Srok, a Bueno w 67 minucie ponownie pokonał Thompsona. I ponownie Newcastle odpowiedziało na to w niecałe dwie minuty, tym razem do siatki trafił Isaac Westendorf.

Dziewięć minut przed końcem spotkania Dexter Lembikisa zagrał w pole karne z prawego skrzydła, nogę dostawił Cundle i podobnie jak wcześniej Bueno, zdobył swojego drugiego gola.

Była to już trzecia porażka z rzędu drużyny U-23, a czwarta w pięciu meczach. Obecnie Sroki tracą do miejsca dającego play-offy 3 punkty, a do rozegrania zostały zaledwie dwa mecze.