Dodane: 12 grudnia 2021, 20:14 | Marek

Wysoka porażka Newcastle w wyjazdowym meczu z Leicester City

Jeżeli kibice Newcastle United myśleli, że po zwycięstwie z Burnley będzie już tylko lepiej, to Leicester City szybko sprowadziło wszystkich na ziemię. Sroki po bezbarwnym występie przegrało na wyjeździe z Lisami aż 0:4.

Mecz źle zaczął się dla Leicester, które już było zdziesiątkowane przez COVID, a już w 5 minucie kontuzji mięśnia uda doznał Jonny Evans. Zastąpił go Boubakary Soumare, który w pierwszej akcji popełnił błąd, ale Callum Wilson zdołał tylko zamienić tę sytuację na rzut rożny.

Lisy szybko się otrząsnęły po trudnym początku i w 15 minucie rzut wolny z 18 metrów wykonywał James Maddison, ale przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką.

Kolejną okazję gospodarze znów mieli z rzutu wolnego. Po dośrodkowaniu Maddisona na dalszym słupku piłkę głową zagrał Wilfried Ndidi, lecz Martin Dubravka zdołał ją odbić.

W 38 minucie Sroki nieporadnie wznowiły grę po aucie bramkarskim, Jonjo Shelvey stracił piłkę, Maddison wpadł w pole karne Srok i został sfaulowany przez Jamaala Lascellesa. Analiza VAR potwierdziła decyzję arbitra i jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Youri Tielemans.

Sroki dobrze rozpoczęły drugą połowę i próbowały odrobić straty, ale poza kilkoma strzałami zza pola karnego, które nie mogły zaskoczyć Schmeichela, to na gola dla gości się nie zanosiło.

W 57 minucie Leicester kilkoma podaniami rozpracowało defensywę Newcastle. Maddison zagrał za linię obrony, do piłki dopadł Harvey Barnes i wyłożył ją jak na tacy Patsonowi Dace, któremu pozostało trafić do pustej bramki.

Najbliżej gola dla Srok było w 78 minucie, a strzelcem mógł być… Timothy Castagne. Belg za mocno podał do swojego bramkarza i piłka zmierzała do siatki, ale Schmeichel szybko ruszył za futbolówką i zdążył ją wybić tuż przed linią.

Trzy minuty później Tielemans wbił gwóźdź do trumny Srok w tym meczu, pokonując Dubravkę mocnym strzałem z bliskiej odległości. Chwilę później wynik końcowy spotkania ustalił Maddison, który po klepce z Daką miał przed sobą tylko Słowaka i wygrał ten pojedynek.

Leicester City - Newcastle United 4:0 (1:0)
Tielemans (38’-karny, 81’), Daka (57’), Maddison (85’)

Newcastle: Martin Dubravka, Javier Manquillo, Fabian Schär, Jamaal Lascelles, Jamal Lewis (62’ Jacob Murphy), Jonjo Shelvey (85’ Matt Ritchie), Joe Willock, Miguel Almiron (62’ Ryan Fraser), Joelinton, Allan Saint-Maximin, Callum Wilson

Leicester: Kasper Schmeichel, Timothy Castagne, Caglar Soyuncu, Jonny Evans (6’ Boubakary Soumare), Luke Thomas, Wilfred Ndidi, Youri Tielemans, James Maddison (88’ Kasey McAteer), Kiernan Dewsbury-Hall, Harvey Barnes (71’ Marc Albrighton), Patson Daka

Sędzia: Peter Bankes
Widzów: 31 959