Dodane: 23 października 2021, 18:24 | Marek

Piękny gol Wilsona i nieskuteczność Benteke dają remis Srokom z Orłami

Newcastle United, rozgrywające pierwszy po zwolnieniu Steve’a Bruce’a, zremisowało na wyjeździe z Crystal Palace 1:1. Pięknego gola przewrotką zdobył Callum Wilson, odpowiadając na wcześniejsze trafienie - mimo to nieskutecznego dzisiaj - Christiana Benteke.

Już po dwudziestu sekundach Orły mogły prowadzić. Odsonne Edouard wstrzelił piłkę przed bramkę, interweniował Ciaran Clark, ale trafił futbolówką w głowę Christiana Benteke, a po odbiciu się od belgijskiego napastnika piłka przeleciała nad bramką.

W 14 minucie swoją okazję miały Sroki. Z rzutu wolnego dośrodkował Matt Ritchie, Jamaal Lascelles zgrał piłkę, a Emil Krafth posłał ją w światło bramki, ale dobrze ustawiony Marc Guehi zablokował to uderzenie. Z ostrego kąta dobijał Callum Wilson, lecz trafił w boczną siatkę.

Siedem minut później było groźnie po drugiej stronie boiska. Z prawego skrzydła w pole karne Srok dośrodkował Michael Olise, najwyżej wyskoczył Benteke, który główką trafił w słupek, a dobitkę Tyricka Mitchella obronił Karl Darlow.

Do końca pierwszej połowy Crystal Palace dominowało, osiągając 78 procent posiadania piłki, ale nie przełożyło się to na sytuacja bramkowe i gole nie padły.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, a Benteke miał kolejną okazję do zdobycia bramki, tym razem uderzył w ekwilibrystyczny sposób po dośrodkowaniu Conora Gallaghera i przeniósł piłkę o metr nad bramką.

Do trzech razy sztuka sprawdziło się w przypadku Benteke. W 56 minucie Gallagher zagrał na lewym skrzydle do Mitchella, ten dośrodkował w pole karne, a Belg głową trafił do siatki.

Chwilę później mogło być już 2:0 dla gospodarzy, a kolejną szansę miał Benteke i znów po strzale głową. Tym razem jednak Darlow zdołał sparować piłkę na poprzeczkę.

W 65 minucie Sroki miały rzut rożny, po którym piłkę zgrał Lascelles, podbił ją jeszcze Krafth, a Wilson przewrotką trafił w samo okienko bramki Orłów, doprowadzając do wyrównania.

Palace mogło, a nawet powinno odzyskać prowadzenie, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem przestrzelił Benteke. Chwilę później Belg znów strzelał, tym razem prosto w Darlowa.

Tuż przed końcem Benteke znów trafił do siatki, uderzając głową po rzucie rożnym, ale po analizie VAR gol został nieuznany, ponieważ Guehi pociągał za koszulkę Ciarana Clarka, uniemożliwiając mu skuteczną interwencję.

Pięć minut doliczonego czasu należało do Newcastle, które przebywało na połowie rywali, ale ostatecznie wynik już nie uległ zmianie.

Crystal Palace - Newcastle United 1:1 (0:0)