Dodane:  2 października 2021, 18:48 | Marek

Porażka w Wolverhampton, Sroki na dwa tygodnie w strefie spadkowej

Newcastle United przegrało na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers 1:2 i najbliższe dwa tygodnie w trakcie przerwy na mecze reprezentacji spędzi w strefie spadkowej. Gola dla Srok zdobył Jeff Hendrick, a dla rywali strzelał Hwang Hee-chan.

Na początku meczu akcja przenosiła się z jednej bramki pod drugą, ale żadna z drużyn nie potrafiła zagrozić bramce, a nawet oddać strzału.

Pierwszy strzał padł w 20 minucie i od razu wylądował w siatce. Raul Jimenez zagrał prostopadłe podanie do Hwang Hee-Chana, a ten z ostrego kąta pokonał Karla Darlowa.

Później, jeśli wynik miałby się zmienić, to tylko na korzyść Wilków, które budowały przewagę. Sroki miały kolejny problem, ponieważ na uraz biodra uskarżał się Joe Willock, który po kilku interwencjach lekarzy musiał opuścić boisko, a jego miejsce zajął Jeff Hendrick.

W 40 minucie niewiele brakowało, a byłoby 2:0 dla gospodarzy. Po kontrze Hwang z lewego skrzydła dograł piłkę na 10 metr do Francisco Trincao, który miał przed sobą tylko Darlowa i oddał mocny strzał, lecz piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na Wolves w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Bramkarz Jose Sa doznał urazu barku po zderzeniu z Joelintonem i leżał na murawie, a gdy sędzia chciał przerwać grę, bramkarz Wilków się podniósł. Sroki kontynuowały grę i Hendrick strzałem z ponad 20 metrów pokonał Sa, który dopiero co wbiegał do bramki.

Tuż po przerwie świetną szansę na gola miał Allan Saint-Maximin. Po dośrodkowaniu Joelintona z lewej strony, odbita piłka spadła pod nogi Francuza i ten strzelił na bramkę z pięciu metrów, ale bramkarz Wilków świetnie się ustawił i uratował swój zespół przed stratą bramki.

Również w tym przypadku niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. W 58 minucie znów Jimenez podał prostopadle do Hwanga, który urwał się obrońcom i strzałem w długi róg kolejny raz pokonał Darlowa, odzyskując prowadzenie Wilków.

Choć Newcastle miało optyczną przewagę i sporo czasu, to nie zdołało stworzyć realnego zagrożenia pod bramką rywali, a wynik już nie uległ zmianie.

Wolverhampton Wanderers - Newcastle United 2:1 (1:1)
Hwang (20’, 58’) - Hendrick (41’)

Newcastle: Karl Darlow, Ciaran Clark, Federico Fernandez, Javier Manquillo (70’ Jacob Murphy), Matt Ritchie, Sean Longstaff, Isaac Hayden, Joe Willock (36’ Jeff Hendrick), Miguel Almiron (77’ Dwight Gayle), Joelinton, Allan Saint-Maximin

Wolves: Jose Sa, Marcal, Conor Coady, Max Kilman, Romain Saiss, Nelson Semedo, Francisco Trincao (86’ Leander Dendoncker), Joao Moutinho, Ruben Neves, Raul Jimenez, Hwang Hee-chan (90’ Adama Traore)

Sędzia: Graham Scott
Widzów: brak danych