Dodane: 15 sierpnia 2021, 18:02 | Marek

Porażka z Młotami na inaugurację, zdecydowała pierwsza część drugiej połowy

Newcastle United rozpoczęło nowy sezon Premier League od porażki 2:4 z West Hamem United. Do przerwy Sroki prowadziły 2:1 po bramkach Calluma Wilsona i Jacoba Murphy’ego, ale po przerwie na boisku rządziły Młoty.

Goście już w drugiej minucie byli bliscy objęcia prowadzenia, gdy w kierunku bramki Srok główkował Tomas Soucek, ale ustawiony przy słupku Miguel Almiron wybił piłkę.

Co nie udało się Souckowi, udało się Callumowi Wilsonowi. W 5 minucie Allan Saint-Maximin serią zwodów zmylił Declana Rice’a i dograł wprost na głowę napastnika Srok, który skierował piłkę do siatki.

Prowadzenie Srok utrzymało się tylko przez 13 minut. Z lewego skrzydła Aaron Cresswell wstrzelił piłkę przed bramkę na tyle dobrze, że trafił w długi róg bramki. Sędzia liniowy jeszcze zasygnalizował spalonego Jarroda Bowena, ale VAR zweryfikował tę decyzję i gol został uznany.

Chwilę później Bowen rajdem przez defensywę Srok wypracował sobie świetną okazję na zdobycie gola, lecz strzał już nie był tak udany i dobrze interweniował Freddie Woodman.

Sroki odpowiedziały strzałem piętą Wilsona, który trafił wprost w Łukasza Fabiańskiego, a uderzenie Miguela Almirona po rykoszecie trafiło w poprzeczkę.

Dwukrotnie po rzutach rożnych swoje szanse miał Ciaran Clark. Najpierw strzałem nogą trafił tylko w boczną siatkę, a później główką przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 40 minucie, po dłuższym okresie w ofensywnie, Matt Ritchie dośrodkował z lewego skrzydła, piłka minęła kilku zawodników i trafiła do Jacoba Murphy’ego, który idealnie przymierzył głową i Newcastle po raz drugi wyszło na prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą wynik mógł ulec zmianie. Said Benrahma strzelił tuż obok bramki, a z drugiej strony Emil Krafth przeniósł piłkę nad bramką.

W drugą połowę lepiej wszedł West Ham i 21 minut po przerwie prowadził już 4:2. Strzelanie w 53 minucie rozpoczął Benrahma, który głową pokonał Woodmana.

10 minut później Młoty miały rzut karny po faulu Murphy’ego na Pablo Fornalsie. Do piłki podszedł Michail Antonio. Jego strzał z jedenastu metrów wybronił Woodman, lecz obrońcy Srok nie ruszyli na pomoc i dobitka Soucka znalazła się w siatce.

Sroki rzuciły się do ataku, próbując szybko odrobić straty, ale taka decyzja się zemściła. West Ham wyszedł z kontrą, którą przy biernej postawie obrońców Newcastle, wykończył Antonio.

To zabiło mecz, West Ham miał pełną kontrolę i chociaż Newcastle próbowało, oddało kilka strzałów na bramkę Fabiańskiego, to o zmianie wyniku nie mogło być już mowy.

Newcastle United - West Ham United 2:4 (1:1)