Dodane: 23 lipca 2021, 23:49 | Marek

Fraser, Longstaff i Wilson trafiają w wygranym sparingi z Doncaster Rovers

Drugi sparing tego lata był zdecydowanie bardziej udany dla Newcastle United. Po niedzielnej porażce z York City, teraz Sroki pokonały na wyjeździe Doncaster Rovers 3:2.

Sroki objęły prowadzenie w 12 minucie, gdy lewym skrzydłem ruszył Jamal Lewis, podał przed pole karne do Ryana Frasera i ten strzałem z 18 metrów pokonał bramkarza.

Po kolejnych 12 minutach znów Lewis rozpoczął akcję lewym skrzydłem, później Allan Saint-Maximin wpadł w pole karne i oddał piłkę Lewisowi. Lewy obrońca Srok wyłożył ją Seanowi Longstaffowi, który wyciągnął nogę i trafił do bramki.

W 30 minucie Doncaster zdobyło kontaktowego gola. Kąśliwy strzał zza pola karnego sprawił problemy Danowi Langleyowi, który zdołał tylko odbić piłkę w bok, a przy dobitce Tommy’egp Rowe’a nie miał już nic do powiedzenia.

Po przerwie Newcastle odzyskało dwubramkową przewagę. Sroki wyszły z szybką kontrą, Fraser zagrał za linię obrony, do piłki dopadł Callum Wilson i strzałem po ziemi zdobył gola.

Obie drużyny miały na kolejne gole. Jeden z testowanych piłkarzy Doncaster trafił technicznym strzałem w poprzeczkę, a po drugiej stornie Fraser przeniósł piłkę nad poprzeczką w bardzo dobrej sytuacji, po której powinna paść czwarta bramka dla Srok.

W 76 minucie gospodarze w końcu zdobyli gola na 2:3 po główce Omara Bogle’a, ale taki wynik utrzymał się już do końca.

Newcastle United 2:3 (1:2)