Dodane: 24 czerwca 2021, 18:49 | Marek

Dwie Sroki grają dalej na Euro, dwie wracają do domu

Za nami faza grupowa UEFA Euro 2020, po której na wakacje mogą pojechać Martin Dubravka i Ryan Fraser, a Fabian Schär oraz Emil Krafth grają dalej.

Słowacja, w składzie której trzy pełne mecze rozegrał Dubravka, nie wykorzystała swojej szansy i po zwycięstwie z Polską przegrała ze Szwecją 0:1 i Hiszpanią 0:5. Szczególnie ta druga wysoka porażka była bolesna, bo sprawiła, że Słowacy nie załapali się do fazy pucharowej z trzeciego miejsca. W meczu tym dużą wpadkę zaliczył Dubravka, wrzucając piłkę do własnej bramki.

W tej samej grupie więcej powodów do radości miał Emil Krafth, który zagrał we wszystkich meczów Szwedów, ale trzykrotnie wszedł z ławki i zaliczył w sumie 38 minut na boisku. Szwedzi pokonali Słowaków, później zremisowali z Hiszpanią, a na koniec zmagań grupowych pokonali Polskę, dzięki czemu wygrali grupę i zagrają z Ukrainą w 1/8 finału.

Fabian Schär może świętować awans ze Szwajcarią z trzeciego miejsca, ale ma powody do zmartwienia, bo po 90 minutach z Walią i 57 minutach z Włochami, nie zagrał w wygranym meczu z Turcją i nie wiadomo, czy wróci do gry w 1/8 finału w spotkaniu z Francją.

Z kolei na wakacje może udać się Ryan Fraser. Szkocja zremisowała z Anglią na Wembley, ale przegrał z Czechami oraz Chorwacją i z jednym punktem zajęła ostatnie miejsce w grupie. Skrzydłowy Srok wchodził na ostatnie 20 minut w obu przegranych spotkaniach.