Dodane: 16 grudnia 2020, 22:18 | Marek

Wysoka porażka na Elland Road

Newcastle United nie zdołało odnieść trzeciego zwycięstwa z rzędu i tym razem przegrało na Elland Road z Leeds United aż 2:5, tracąc trzy gole w ostatnim kwadransie. Bramki dla Srok zdobywali Jeff Hendrick oraz Ciaran Clark.

Sroki w miarę pozytywnie rozpoczęły mecz, ale szybko zostały zepchnięte praktycznie w swoje pole karne, w którym kilkakrotnie się zakotłowało.

Najbliżej zdobycia bramki był Liam Cooper, który po rzucie rożnym uderzał głową, ale świetnie interweniował Karl Darlow. Bramkarza Srok próbowali pokonać również Jack Harrison, Mateusz Klich oraz Raphinha, ale nie trafili nawet w światło bramki.

W 24 minucie Newcastle w końcu zaatakowało, na lewym skrzydle piłkę dostał Ryan Fraser i wstrzelił ją w pole karne, lecz jej lotu nikt nie przeciął i skutecznie interweniował Illan Meslier.

Chwilę później bramkarz Leeds wyciągał już piłkę z siatki. Z lewej strony dośrodkował Fraser, piłkę główką na bliższym słupku zgrał Callum Wilson, a Jeff Hendrick trafił do bramki.

Pawie ruszyły do odrabiania strat, a dwie okazje miał Raphinha. Najpierw jego mocny strzał trafił wprost w Darlowa, a chwilę później główkował nad bramką.

W 35 minucie gospodarze zdołali wyrównać. Raphinha dośrodkował w pole karne, lobująca piłka po główce Rodrigo trafiła w poprzeczkę i nadbiegający Patrick Bamford dobił ją do bramki.

Po przerwie obraz gry tylko troszkę się zmienił, bo Leeds dalej przeważało, ale nie stwarzało sobie już tylu okazji, jednak w 61 minucie wyszło na prowadzenie. Harrison dośrodkował z lewego skrzydła, a Rodrigo głową skierował piłkę do siatki przy samym słupku.

Pawie długo nie nacieszyły się prowadzeniem, bo już 4 minuty później po rzucie rożnym główkował Ciaran Clark, a piłka odbita jeszcze od głowy Luke’a Ayling’a wpadła do bramki.

Jednak ostatni kwadrans należał do Leeds, które jeszcze trzy razy zdołało pokonać Darlowa. Najpierw zrobił to Stuart Dallas, który zdobył gola głową po wrzutce Klicha.

Pięć minut przed końcem, po rzucie rożnym dla Newcastle, Leeds wyszło z zabójczą kontrą w pięciu na dwóch obrońców, a wszystko skutecznie wykończył Ezgjan Alioski.

Trzy minuty później najładniejszego gola tego meczu zdobył Harrison. Skrzydłowy Leeds ruszył z kontrą, ale zamiast rozgrywać lub przetrzymać piłkę, zdecydował się na strzał z ponad 20 metrów i trafił pod poprzeczkę, nie dając szans bramkarzowi.

Leeds United - Newcastle United 5:2 (1:1)
Bamford (35’), Rodrigo (61’), Dallas (77’), Alioski (85’), Harrison (88’) - Hendrick (26’), Clark (65’)

Newcastle: Karl Darlow, Federico Fernandez, Ciaran Clark, Isaac Hayden, Jamal Lewis, Jeff Hendrick (62’ Emil Krafth), Jacob Murphy, Ryan Fraser (75’ Miguel Almiron), Sean Longstaff, Joelinton (74’ Dwight Gayle), Callum Wilson

Leeds: Illan Meslier, Stuart Dallas, Luke Ayling, Liam Cooper, Ezgjan Alioski, Kalvin Phillips, Raphinha, Rodrigo (83’ Pablo Hernandez), Mateusz Klich (89’ Jamie Shackleton), Jack Harrison, Patrick Bamford (84’ Tyler Roberts)

Sędzia: Simon Hooper
Widzów: Bez udziału publiczności