Dodane: 27 listopada 2020, 23:29 | Marek

Wygrana z Orłami w końcówce

Newcastle United pokonało Crystal Palace 2:0 na Selhurst Park, chociaż do 88 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Wtedy prowadzenie Srokom dał Callum Wilson, a chwilę później Joelinton po rykoszecie podwyższył na 2:0.

W pierwszej połowie najaktywniejszym piłkarzem Newcastle był Joelinton, który był bliski zaliczenia asysty, ale obrońca gospodarzy wyprzedził Calluma Wilsona.

Później Brazylijczyk dwa razy próbował sam zdobyć gola zza pola karnego, ale pierwszy strzał wylądował wysoko na trybunach, a z drugim bez problemu poradził sobie bramkarz.

Orły odpowiedziały groźnym uderzeniem Eberechiego Eze z 20 metrów i Karl Darlow nie bez problemów musiał zbić piłkę w boczny sektor boiska.

Po niezbyt rozważnym zagraniu Wilsona dobrą okazję na zdobycie gola miał Jeffrey Schlup, ale wypychany przez Federico Fernandeza nie zdołał z ostrego kąta pokonać Darlowa.

Vicente Guaitę próbował pokonać też Jamal Lewis, jednak jego uderzenie było zbyt słabe.

Po przerwie dobrą okazję otworzenie wyniku miał Wilson. Po dośrodkowaniu Javiera Manquillo, najlepszy strzelec Srok główkował, ale nie trafił w światło bramki.

Świetną okazję z rzutu wolnego miał Matt Ritchie. Piłka była ustawiona na 18 metrze, a Szkot huknął z całej siły obok muru, lecz wprost w ręce bramkarza.

Po drugiej stronie boiska kolejną bardzo dobrą interwencja popisał się Darlow, tym razem odbijając piłkę po główce Christiana Benteke.

W 88 minucie Wilson zagrał do Joelintona, a ten odwdzięczył się idealnym podaniem w tempo, dzięki czemu Wilson miał przed sobą tylko bramkarza i między jego nogami trafił do siatki.

Chwilę później Sroki wyszły z kolejną kontrą, Wilson podał do Joelintona, który minął Scotta Danna, przekładając sobie piłkę na lewą nogę i oddał strzał, a piłka odbiła się od Gary’ego Cahilla, co kompletnie zmyliło bramkarza, i wylądowała w bramce.

Crystal Palace - Newcastle United 0:2 (0:0)
Wilson (88’), Joelinton (89’)

Newcastle: Karl Darlow, Javier Manquillo, Federico Fernandez, Ciaran Clark, Jamal Lewis, Jonjo Shelvey, Sean Longstaff, Jeff Hendrick, Miguel Almiron (68’ Matt Ritchie), Joelinton (90’+3 Fabian Schär), Callum Wilson

Crystal Palace: Vicente Guaita, Nathaniel Clyne, Scott Dann, Gary Cahill, Patrick van Aanholt, Andros Townsend (67’ Jairo Riedewald), Cheikhou Kouyate, James McArthur (82’ Michy Batshuayi), Jeffrey Schlupp, Eberechi Eze, Jordan Ayew (66’ Christian Benteke)

Sędzia: Graham Scott
Widzów: Bez udziału publiczności