Dodane: 14 grudnia 2019, 20:15 | Marek

Porażka na Turf Moor

Newcastle United nie było w stanie kontynuować swojej dobrej serii i po słabym meczu przegrało na wyjeździe z Burnley 0:1. Sroki nie oddały w tym spotkaniu ani jednego celnego strzału, a bohaterem meczu był zdobywca gola, Chris Wood.

Początek meczu nie zapowiadał tak słabego widowiska. Już w pierwszych minutach gola mógł zdobył Andy Carroll, lecz jego strzał głową znacznie minął bramkę Burnley, a po drugiej stronie groźnie uderzył Dwight McNeil, ale Martin Dubravka poradził sobie z tym strzałem.

Później już niewiele się działa na Turf Moor, a deszcz i wiatr nie pomagał piłkarzom. Jedynie warty odnotowania był strzał Isaaca Haydena, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

Pierwsze minuty drugiej minuty nie zapowiadały, żeby coś miało się zmienić i niewiele działo się na boisku. Aż do 58 minuty, gdy Burnley wyszło na prowadzenie.

Naciskany przez Wooda Ferderico Fernandez oddał rywalom rzut rożny, z którego dośrodkował Ashley Westwood, a Wood głową wpakował piłkę do siatki.

Chwilę później mogło być 2:0, gdy Sean Longstaff stracił piłkę na własnej połowie na rzecz Jacka Corka, który minął obrońcę i miał przed sobą tylko bramkarza, ale nie zdołał go pokonać.

Newcastle w ostatnich 20 minutach grało czterema napastnikami, ale nie przyniosło to efektów. Najlepszą okazję zmarnował Dwight Gayle, który po podaniu od Joelintona spudłował z pięciu metrów. Z kolei Brazylijczyk próbował szczęścia z 16 metrów, ale nie trafił do celu.

Burnley - Newcastle 1:0 (0:0)