Dodane: 16 marca 2019, 18:17 | Marek

Uratowany punkt w Bournemouth

Newcastle United zremisowało na wyjeździe z Bournemouth 2:2, a punkt Srokom w 94 minucie uratował Matt Ritchie. Newcastle prowadziło do przerwy po golu Salomona Rondona, ale gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami Joshui Kinga.

Mecz rozpoczął się w dobrym tempie, a już po 80 sekundach Newcastle oddało pierwszy celny strzał, ale Artur Boruc pewnie złapał piłkę po uderzeniu Isaaca Haydena.

Po drugiej stronie boiska gospodarze przeprowadzili szybką akcję, po której piłka trafiła na lewą stronę do Ryana Frasera. Pomocnik Wisienek strzelił z ostrego kąta w długi róg, ale trafił jedynie w słupek.

W 17 minucie Ayoze Perez miał dużo miejsca oraz czasu przed polem karnym Bournemouth i zdecydował się na strzał, lecz ponownie pewnie interweniował Boruc.

Później Sroki miały przewagę, częściej atakowały, ale niewiele z tego wychodziło. Zespół Rafy Beniteza nastawił się na dośrodkowania, ale te nie docierały do Salomona Rondona.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Newcastle wyszło z kontrą po rzucie rożnym i Miguel Almiron był faulowany 20 metrów od bramki Boruca. Do rzutu wolnego podszedł Rondon i precyzyjnym strzałem nie dał szans polskiemu bramkarzowi.

Tuż po przerwie Sroki na własne życzenie straciły prowadzenie. Federico Fernandez sfaulował Nathana Ake po rzucie rożnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienił Joshua King.

Chwilę później niewiele zabrakło, a gospodarze objęliby prowadzenie. Po kolejnym rzucie rożnym główkował Chris Mepham i spadająca piłka minęła bramkę o kilkadziesiąt centymetrów.

Przewaga gospodarzy rosła, a dwie dobre szanse miał Jefferson Lerma. Najpierw główkował nad bramką, mając przed sobą tylko Martina Dubravkę, później strzelił z 20 metrów obok bramki.

W 71 minucie Paul Dummett uratował Sroki przed utratą drugiego gola, gdy po główce Calluma Wilsona, w ekwilibrystyczny sposób wybił piłkę z linii bramkowej.

10 minut później piłka jednak znalazła się w bramce Srok. Dominic Solanke wyłożył piłkę na 16 metr Kingowi, który mocnym strzałem pokonał Dubravkę.

Newcastle do końca walczyło o zdobycie punktu na Vitality Stadium i chociaż rywale blokowali wszystkie strzały, to w 94 minucie udało się doprowadzić do wyrównania.

Po dośrodkowaniu DeAndre Yedlina z prawego skrzydła, piłka trafiła na lewą stronę pola karnego do Matta Ritchie’ego, który mocnym strzałem posłał piłkę pod poprzeczkę.

AFC Bournemouth - Newcastle United 2:2 (0:1)
King (48’, 81’) - Rondon (45’+5), Ritchie (90’+4)

Newcastle: Martin Dubravka, DeAndre Yedlin, Federico Fernandez, Paul Dummett, Florian Lejeune, Matt Ritchie, Isaac Hayden, Mohamed Diame (83’ Jonjo Shelvey), Miguel Almiron (82’ Yoshinori Muto), Ayoze Perez (72’ Christian Atsu), Salomon Rondon

Bournemouth: Artur Boruc, Nathaniel Clyne, Chris Mepham, Nathan Aké, Charlie Daniels, Jefferson Lerma, Jordon Ibe (75’ Dominic Solanke), Ryan Fraser, David Brooks, Callum Wilson, Joshua King

Sędzia: Mike Dean
Widzów: 10 625