Dodane: 27 października 2018, 18:24 | Marek

Bez święta u Świętych

Newcastle United zremisowało na wyjeździe z Southampton 0:0 w dziesiątej kolejce Premier League i wciąż pozostaje bez zwycięstwa w tym sezonie. Punkt zdobyty na St. Mary’s Stadium pozwolił Srokom awansować na przedostatnie miejsce w tabeli.

Już w trzeciej minucie Martin Dubravka musiał się wykazać, bo rywale zaskoczyli obronę Srok i Mohamed Elyounoussi znalazł się w sytuacji jeden na jednego. Norweg mógł podawać do kolegów, ale zdecydował się na strzał, z którym bramkarz United sobie poradził.

Później niewiele działo się pod bramkami, poza niecelnym strzałem Nathana Redmonda. Newcastle poza zablokowanym uderzeniem Kenedy’ego i zupełnie nieudaną próbą Yoshinoriego Muto, w ogólnie stwarzała zagrożenia.

Końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy. Najpierw Mario Lemina z ostrego kąta trafił w zewnętrzną część bliższego słupka, później zza pola karnego strzelał Elyounoussi, lecz piłka przeleciała obok bramki.

W ostatniej akcji przed przerwą Święci mieli rzut rożny, po którym główkował Jack Stephens, a Dubravka świetnie interweniował, odbijając piłkę zmierzającą w dolny róg bramki.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił, jedynie gra toczyła się bardziej pod dyktando Southampton, które częściej znajdowało się w polu karnym Srok.

Piłkarze Marka Hughesa najlepszą okazję stworzyli sobie w 65 minucie. Z lewego skrzydła Elyounoussi wstrzelił piłkę w pole karne, a tam minęła wszystkich, aż trafił do Redmona, który w ostatniej chwili został zablokowany przez Paula Dummetta.

Szkoleniowcy obu drużyn dokonali zmian w ofensywie, ale praktycznie nie miało to żadnego wpływu na przebieg meczu, a Newcastle zakończyło mecz bez celnego strzału.

Z kolei Święci mieli dwie okazje na wygranie meczu w ostatnich minutach. Najpierw Shane Long miał piłkę wyłożoną jak na tacy, ale posłał ją tuż obok bramki, a później Jack Stephens nie sięgnął piłki dośrodkowanej przez Jamesa Warda-Prowse’a.

Southampton - Newcastle United 0:0 (0:0)

Newcastle: Martin Dubravka, Paul Dummett, Jamaal Lascelles, Federico Fernandez, DeAndre Yedlin, Mohamed Diame (76’ Ki Sung-yong), Jonjo Shelvey, Kenedy, Ayoze Perez (69’ Salomon Rondon), Matt Ritchie, Yoshinori Muto (80’ Christian Atsu)

Southampton: Alex McCarthy, Cedric Soares, Ryan Bertrand, Jack Stephens, Wesley Hoedt, Oriol Romeu (78’ James Ward-Prowse), Mario Lemina, Mohamed Elyounoussi (78’ Shane Long), Nathan Redmond, Danny Ings, Charlie Austin (63’ Manolo Gabbiadini)

Sędzia: Chris Kavanagh
Widzów: 30 736