Dodane: 17 lipca 2018, 22:41 | Marek

Wygrana w Irlandii

Newcastle United bez większych problemów poradziło sobie w pierwszym sparingu tego lata z St. Patrick’s Athletic, wygrywając 2:0. Wynik mógł być znacznie okazalszy, lecz zawiodła skuteczność Srok, które tym meczem zakończyły zgrupowanie w Irlandii.

Newcastle od początku przeważało, ale w pierwszym kwadransie strzały Seana Longstaffa, dwukrotnie Joselu oraz Mohameda Diame nawet nie trafiły w światło bramki.

Później gospodarze zaczęli grać odważniej, ale nie potrafili zagrozić bramce Srok i niewiele się działo na boisku, bo United również niezbyt często przechodziło do ofensywy.

W końcu w 42 minucie piłka trafiła do siatki. Matt Ritchie zagrał przed bramkę, a piłka po rykoszecie trafiła do Longstaffa, który strzałem od słupka pokonał bramkarza.

W przerwie Rafa Benitez dokonał 9 zmian, a z wyjściowego składu na boisku zostali tylko Josef Yarney oraz Longstaff. Jedynym niewykorzystanym rezerwowym był Martin Dubravka, ponieważ do bramki w miejsce Karla Darlowa wszedł Matz Sels.

Nie zmieniło to obrazu gry. Newcastle dalej przeważało i wciąż miało problemy z trafieniem w światło bramki. Próbowali DeAndre Yedlin oraz Dwight Gayle i szczególnie ten drugi mógł się bardziej postarać, bo w dobrej sytuacji uderzył obok bramki.

Gola mógł zdobył też Ciaran Clark, ale dla swoich rodaków. Irlandczyk przeciął dośrodkowanie St. Patrick’s głową i na jego szczęścia piłka przeszła tuż obok słupka.

Kolejną szansę zmarnował Gayle po tym, jakdostał świetne podanie od Adama Armstronga, ale nie opanował piłki, którą wybił bramkarz, a dobitka Yedlina poszybowała wysoko nad bramką.

Do interwencji bramkarza gospodarzy zmusił Armstrong, ale strzelił zbyt słabo, a chwilę później z ponad 20 metrów uderzył Kenedy i trafił w poprzeczkę.

Wypożyczony z Chelsea Brazylijczyk miał jeszcze jedną okazję, gdy piłka trafiła do niego w polu karnym, ale mocnym strzałem trafił w bramkarza, a odbita futbolówka wyszła na rzut rożny.

W 86 minucie Gayle był faulowany w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Christian Atsu i strzałem w środek bramki podwyższył prowadzenie Srok.

St. Patrick’s Athletic - Newcastle United 0:2 (0:1)
Bramka:
Longstaff (42’), Atsu (86’-karny)

Skład NUFC:
Pierwsza połowa: Karl Darlow, Javier Manquillo, Florian Lejeune, Josef Yarney, Rolando Aarons, Matt Ritchie, Mohamed Diamé, Sean Longstaff, Victor Fernández, Ayoze Pérez, Joselu

Druga połowa: Matz Sels, Ciaran Clark, Josef Yarney, DeAndre Yedlin, Jonjo Shelvey, Callum Roberts, Sean Longstaff, Kenedy, Adam Armstrong, Christian Atsu, Dwight Gayle,