Dodane: 18 stycznia 2017, 22:46 | Marek

Awans w Pucharze Anglii

Pierwszy raz od 2012 roku Newcastle United awansowało do czwartej rundy Pucharu Anglii. W powtórzonym meczu trzeciej rundy Sroki pokonały u siebie Birmingham City 3:1. Kolejnym rywalem Newcastle w tych rozgrywkach będzie Oxford United.

Rafa Benitez postawił na eksperymentalny skład i dał zadebiutować Danielowi Barlaserowi, Stuartowi Findlayowi oraz Yasinowi Ben El-Mhanniemu. Po pięciu meczach zawieszenia do wyjściowej jedenastki wrócił Jonjo Shelvey.

Pomocnik Srok szybko pokazał co potrafi, posyłając długie prostopadłe podanie do Yoana Gouffrana, który wpadł w pole karne i tam został przewrócony przez Adama Legzdinsa. Sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Matt Ritchie, strzelając w środek bramki.

Chwilę później Shelvey mógł sam wpisać się na listę strzelców, gdy uderzył z 25 metrów, ale bramkarz gości zdołał sparować futbolówkę.

Birmingham rzadko atakowało, a jak już było pod bramką Srok, to nie potrafiło stworzyć zagrożenia, tak jak po strzale Davida Cotterrilla, kiedy to piłka wylądowała na trybunach.

Na 2:0 dla Srok mógł podwyższyć Gouffran, lecz jego strzał po podaniu od Achrafa Lazaara o centymetry minął bramkę przyjezdnych.

Jednak w 35 minucie Francuz już się nie pomylił. Po rzucie wolnym wykonanym przez Shelveya, Gouffran przyjął sobie piłkę na 16 metrze, po czym przerzucił ją nad głową i strzałem z woleja posłał w dolny róg bramki Birmingham.

Tuż przed przerwą Sroki mogły wyjść na trzybramkowe prowadzenie, do czego zabrakło centymetrów. Ritchie minął obrońcę rywali i uderzył na bramkę, ale trafił tylko w słupek.

Po przerwie Birmingham coraz częściej dochodziło do głosu, a najlepszą okazję niecelnym strzałem zmarnował David Davis. Po drugiej stronie boiska Legzdinsa obronił strzał Lazaara.

W 71 minucie Birmingham zdobyło kontaktowego gola. Defensywa Srok nie poradziła sobie z dośrodkowaniem Jonathana Groundsa i Cotterill z 12 metrów trafił do siatki.

Goście poczuli szansę na odwrócenie losów spotkania, a Cotterill stanął przed kolejną bramkową okazją, lecz tym razem głową posłał piłkę tuż nad poprzeczką.

Ostatecznie w doliczonym czasie gry Newcastle przypieczętowało zwycięstwo. Shelvey z linii końcowej boiska wstrzelił piłkę przed bramkę, a ustawiony tam Ritchie tylko dostawił nogę i po raz drugi tego wieczoru pokonał Legzdinsa.

Zespół Beniteza spotka się za półtora tygodnia z trzecioligowym Oxford United na Kassam Stadium w czwartej rundzie Pucharu Angii. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 28 stycznia o godzinie 16:00.