Dodane:  6 kwietnia 2024, 18:27 | Marek

Gol Guimaraesa daje zwycięstwo na Craven Cottage

Newcastle United wygrało na wyjeździe z Fulham 1:0 w 32. kolejce Premier League. Jedynego gola tego spotkania zdobył Bruno Guimaraes w 81 minucie.

Pierwsze pół godziny meczu należało do Fulham, które nie potrafił wykorzystać swojej przewagi. Antonee Robinson swoim strzałem nie sprawił problemów Martinowi Dubravce, a Tom Cairney, Willian i Timothy Castgne nie trafili w światło bramki.

Dwie okazje miał Andreas Pereira, który najpierw głową nieczysto trafił w piłkę po centrze Williana, a później strzałem z dystansu przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Newcastle zaczęło dochodzić do głosu w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, a bardzo bliski zdobycia gola był Anthony Gordon, ale jego strzał z 25 metrów przeleciał tuż obok słupka.

Chwilę później dobrą okazję miał Rodrigo Muniz, który miał miejsce i czas w polu karnym Srok, ale uderzył zbyt słabo i zbyt blisko Dubravki, żeby piłka mogła wpaść do siatki.

Sześć minut po przerwie Gordon miał kolejną okazję, gdy ruszył lewym skrzydłem, wpadł w pole karne i strzałem prawą nogą próbował trafić w dalszy róg, ale Bernd Leno wyczuł jego intencje.

Swoją szansę ponownie miał też Pereira, który wymienił podania na skraju pola karnego z Munizem i oddał strzał w krótki róg, jednak nie zaskoczył Dubravki.

W 75 minucie Gordon z prawej strony pola karnego zagrał na dalszy słupek do Fabiana Schära, który pokonał Leno. Po interwencji VARu i obejrzeniu powtórek przez arbitra głównego, gol nie został uznany, gdyż dopatrzono się faulu Dana Burna w walce o górną piłkę.

Jednak już sześć minut później Sroki znów zaatakowały. Harvey Barnes dośrodkował z lewego skrzydła, Robinson wybił piłkę sprzed bramki na środek pola karnego, skąd huknął nadbiegający Guimaraes i zdobył zwycięskiego gola dla Srok.

Fulham - Newcastle United 0:1 (0:0)