Dodane: 30 marca 2024, 17:07 | Marek

Wielki powrót Srok! Od 1:3 do 4:3 z West Hamem!

Newcastle United wygrało ligowy mecz z West Hamem United 4:3 na St. James’ Park, choć do 77 minuty przegrywało 1:3. Dwa gole z dwóch rzutów karnych zdobył Alexander Isak, a Harvey Barnes doprowadził do wyrównania, a potem zdobył zwycięskiego gola.

Już w trzeciej minucie w polu karnym gości Anthony Gordon wyprzedził Vladimira Coufala w walce o bezpańską piłkę i został kopnięty przez Czecha. Sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Alexander Isak strzałem od słupka.

Był to koniec dobrych wiadomości dla Srok na dłuższy czas, bo chwilę później kontuzji kolana doznał Jamaal Lascelles. Kapitan Newcastle próbował kontynuować grę, ale po chwili opuścił boisko, a w jego miejsce wszedł Emil Krafth.

W 21 minucie to właśnie Szwed popełnił błąd w ustawieniu, przez co Michail Antonio urwał się obrońcom i wygrał pojedynek z Martinem Dubravką, doprowadzając do wyrównania.

Po dłuższym okresie przewagi gości, Newcastle zaatakowało w 36 minucie i po dośrodkowaniu Jacoba Murphy’ego tuż obok bramki główkował Gordon. Młoty odpowiedziały strzałem Jarroda Bowena, ale Dubravka złapał piłkę.

W doliczonym czasie gry Newcastle było bliskie objęcia prowadzenia, ale strzał Bruno Guimaraesa tuż zza pola karnego trafił w poprzeczkę.

W 10 minucie doliczonego czasu gry Fabian Schär sfaulował Mohammeda Kudusa, ale też został trafiony ręką w rywala w twarz i upadł na murawę. Mimo to West Ham wznowił grę i po szybkim ataku Kudus zdobył gola mocnym strzałem po rękach Dubravki.

Po przerwie Newcastle wywalczyło rzut rożny, po którym West Ham wyszedł z kontrą i Bowen znalazł się w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem, po czym trafił do siatki na 3:1 dla gości.

To nie był koniec dramatu Srok. Kontuzji kostki doznał Tino Livramento, a Miguel Almiron, który go zastąpił, opuścił boisko 10 minut później z urazem.

Mimo to Newcastle się nie poddawało, a West Ham zupełnie oddał inicjatywę. Dwie szanse miał rezerwowy Barnes, ale dwukrotnie dobrze interweniował Łukasz Fabiański, który w przerwie zastąpił Alphonse’a Areolę między słupkami.

W 77 minucie Newcastle miało kolejny rzut karny po tym, jak Kalvin Phillips sfaulował Gordona. Po interwencji VAR-u Isak znów ustawił piłkę na jedenastym metrze i trafił do siatki.

Sześć minut później Isak popisał się świetnym podaniem do Barnesa, który ruszył sam na bramkę i założył siatkę Fabiańskiemu, doprowadzając do remisu.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Barnes dostał piłkę na lewej stronie, przełożył sobie piłkę na prawą nogę i strzałem w dolny róg bramki drugi raz pokonał Fabiańskiego na 4:3.

W doliczonym czasie Gordon zobaczył drugą żółtą kartkę za odkopnięcie piłki i musiał opuścić boisko. Nie przeszkodziło to jednak Srokom w dowiezieniu prowadzenia do końca.

Newcastle United - West Ham United 4:3 (1:2)