Dodane: 27 marca 2024, 14:51 | Marek

Po marcowych meczach międzynarodowych

Piłkarze Newcastle United wzięli udział w meczach towarzyskich przed Euro i Copa Americą, a także w kwalifikacjach Mistrzostw Europy na różnych szczeblach. Wydarzeniem tego tygodnia był debiut Anthony’ego Gordona w reprezentacji Anglii.

Alexander Isak i Emil Krafth (Szwecja)
Szwecja przegrała z Portugalią 2:5 i pokonała Albanię 1:0. Isak w obu meczach rozegrał po 90 minut, z kolei Krafth w pierwszym wszedł w 60 minucie, a w drugim grał do 86 minuty.

Anthony Gordon (Anglia)
Gordon zadebiutował w reprezentacji Anglii w meczu z Brazylią. Skrzydłowy Srok zagrał 74 minuty, a Anglicy przegrali 0:1. W zremisowanym 2:2 meczu z Belgią Gordon wszedł na ostatnich 11 minut, zastępując Jarroda Bowena.

Fabian Schär (Szwajcaria)
Schär pomógł zachować dwa czyste konta Szwajcarii w meczach z Danią (0:0) i Irlandią (1:0). Obrońca Srok zagrał odpowiednio 90 i 78 minut.

Martin Dubravka (Słowacja)
Dubravka zagrał 90 minut w przegranym 0:2 meczu z Austrią, w którym został pokonany już w 6 sekundzie. W spotkaniu z Norwegią nie pojawił się w kadrze meczowej.

Bruno Guimaraes (Brazylia)
Bruno rozegrał 78 minut w wygranym 1:0 meczu z Anglią oraz zagrał w pierwszej połowie meczu z Hiszpanią (3:3). Swoją obecność w tym spotkaniu zaznaczył żółtą kartką.

Miguel Almiron (Paragwaj)
Mecz Paragwaju z Rosją został odwołany z powodu ataku terrorystycznego w Moskwie.

Johnny Emerson i Charlie McArthur (Szkocja U-19)
Szkoci przegrali wszystkie trzy mecze w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy U-19. Charlie McArthur wystąpił w dwóch meczach, a turniej zakończył czerwoną kartką.

Leo Shahar i Trevan Sanusi (Anglia U-17)
Anglia pokonała Węgry oraz Irlandię Północną, a przegrała z Francją, ale to wystarczyło do awansu na Mistrzostwa Europy U-17. Leo Shahar zagrał we wszystkich meczach w wyjściowej jedenastce, a Trevan Sanusi raz wszedł z ławki rezerwowych.

Garang Kuol (Australia U-23)
Australia zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach WAFF, przegrywając w finale z Koreą Południową. Kuol zdobył gola z rzutu karnego w półfinale z Egiptem.

Alex Murphy (Irlandia U-21)
Alex Murphy przesiedział na ławce cały mecz, w którym Irlandia pokonała San Marino 7:0.

Lewis Hall i Lewis Miley (Anglia U-20)
Anglicy pokonali na wyjeździe Polskę 5:1 i Czechy 3:1. W pierwszym meczu Miley zagrał 72 minuty, a Hall 78. W drugim meczu Hall wszedł do gry w 53 minucie, a Miley nie wystąpił.