Dodane:  4 listopada 2023, 21:11 | Marek

Newcastle pokonuje Arsenal w kontrowersyjnych okolicznościach

Newcastle United pokonało Arsenal 1:0 w domowym meczu 11. kolejki Premier League, a jedynego gola zdobył Anthony Gordon. O spotkaniu na pewno będzie się jeszcze długo rozmawiało ze względu na decyzje sędziego oraz VARu.

W pierwszej połowie niewiele działo się pod obiema bramkami, a najwięcej pracy miał sędzia, ponieważ sytuacja na boisku momentami stawała się gorąca.

Początkowo przeważał Arsenal, wywalczył kilka rzutów rożnych w krótkim czasie, później Sroki grały odważniej, ale pierwszy celny strzał na bramkę oddał Gabriel Martinelli dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy, ale Nick Pope wybronił to bez problemu.

W przerwie Eddie Howe musiał dokonać pierwszej zmiany, bo na ból pleców skarżył się Dan Burn. Do gry wszedł Tino Livramento, a na lewą stronę obrony przeniósł się Kieran Trippier.

Pomimo tych przetasowań Sroki lepiej weszły w drugą połowę i przejęły inicjatywę, ale ponownie nie potrafiły sobie stworzyć sytuacji pod bramką. Najlepszą szansę miał Gordon, jednak jego strzał z ostrego kąta został zablokowany.

Po drugiej stronie boiska piłkę sprzed bramki wybił Tripper, a nadbiegający Declan Rice uderzył głową z piętnastego metra, lecz nie zdołał trafić do celu.

W 64 minucie Jacob Murphy zagrał wzdłuż bramki, ale nikt nie dopadł do jego podania. Na drugim skrzydle Joe Willock zatrzymał piłkę i wrzucił ją przed bramkę. Tam Joelinton powalczył z Gabrielem, po czym piłka spadła pod nogi Gordona, który trafił do siatki z trzech metrów.

VAR długo sprawdzał, czy gol powinien zostać uznany. Sprawdzano czy piłka nie opuściła boiska zanim przejął ją Willock, czy Joelinton nie sfaulował Gabriela i nie zagrał piłki ręką oraz czy Gordon nie był na spalonym. Ostatecznie decyzji z boiska o golu nie zmieniono.

Później do samego końca Newcastle broniło wyniku i robiło to na tyle skutecznie, że Arsenal nie zdołał zagrozić bramce Pope’a i trzy punkty zostały na St. James’ Park.

Newcastle United - Arsenal 1:0 (0:0)