Dodane:  1 listopada 2023, 23:17 | Marek

Sroki wygrywają 3:0 na Old Trafford i są w ćwierćfinale Pucharu Ligi

Grające w eksperymentalnym składzie Newcastle United pokonało na wyjeździe z Manchester United 3:0 i awansowało do ćwierćfinału Pucharu Ligi. Bramki dla Srok zdobywali Miguel Almiron, Lewis Hall oraz Joe Willock.

Mecz źle zaczął się dla Srok, bo już w pierwszych minutach Matt Targett dopisał się na długą listę kontuzjowanych klubu z urazem mięśnia uda. Na boisko wszedł za niego Almiron.

Później przez długi czas niewiele działo się na boisko, poza strzałem Casemiro zza pola karnego, ale Martin Dubravka nie miał żadnych problemów ze złapaniem piłki.

W 29 minucie Tino Livramento przejął futbolówkę na własnej połowie, po czym ruszył w kilkudziesięciometrowy rajd i podał do Almirona, który w sytuacji „sam na sam” z Andre Onaną się nie pomylił i dał prowadzenie Newcastle.

Siedem minut później Joe Willock dośrodkował z lewej strony, Harry Maguire wybił piłkę głową przed siebie wprost do stojącego na 15 metrze Halla, a ten precyzyjnym uderzeniem z woleja trafił w dolny róg bramki i zdobył swojego pierwszego gola na seniorskim poziomie.

Jeszcze przed przerwą Willock trafił zza pola karnego prosto w ręce Onany, z kolei po drugiej stronie strzał Diogo Dalota z 20 metrów minął bramkę Srok o pół metra.

Od początku drugiej połowy Czerwone Diabły próbowały odrabiać straty, ale niewiele z tego wychodziło i bramka Dubravki była niezagrożona.

W 61 minucie Sroki wyprowadziły kolejny cios. Anthony Gordon wywalczył piłkę, którą przejął Willock, podbiegł na 16 metr i umieścił futbolówkę w dolnym rogu bramki.

To zupełnie podcięło skrzydła gospodarzom, którym nie pomogło nawet wejście bardziej doświadczonych piłkarzy. Bruno Fernandes miał swoją szansę, ale nie trafił w bramkę.

Bliżej zdobycia kolejnego gola było Newcastle, gdy z dystansu huknął pełniący rolę kapitana Sean Longstaff i zabrakło niewiele, żeby piłka zatrzepotała w siatce.

Manchester United - Newcastle United 0:3 (0:2)
Almiron (29’), Hall (36’), Willock (61’)

Newcastle: Martin Dubravka, Tino Livramento, Emil Krafth, Paul Dummet, Matt Targett (4’ Miguel Almiron), Lewis Hall (74’ Dan Burn), Sean Longstaff, Joe Willock (64’ Bruno Guimaraes), Matt Ritchie (75’ Kieran Trippier), Joelinton, Anthony Gordon (64’ Callum Wilson)

Man Utd: Andre Onana, Diogo Dalot (46’ Aaron Wan-Bissaka), Harry Maguire, Victor Lindelof, Sergio Reguilon, Casemiro (46’ Sofyan Amrabat), Hannibal Mejbri (65’ Bruno Fernandes), Mason Mount, Antony, Anthony Martial (64’ Rasmus Hojlund), Alejandro Garnacho (65’ Marcus Rashford)

Sędzia: Rob Jones
Widzów: 72 484