Dodane: 25 października 2023, 19:40 | Marek

Liga Młodzieżowa UEFA: Sroki wciąż bez punktów

W trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Młodzieżowej UEFA drużyna Newcastle United do lat 19 przegrała z Borussią Dortmund 1:2 i zamyka tabelę bez zdobyczy punktowej.

Mecz toczył się w trudnych warunkach na bardzo mokrym boisku Gateshead Interantional Stadium i lepiej z tym poradzili sobie goście, którzy w 12 minucie objęli prowadzenie.

Samuel Bamba ruszył lewym skrzydłem i wyłożył piłkę Julianowi Rijkhoffowi, który tylko dostawił nogę i z pięciu metrów pokonał bezradnego Aidana Harrisa.

Bramkarz Srok mógł się spisać lepiej przy drugim golu dla Borussii w 53 minucie. Bamba uderzył z ostrego kąta i piłka po rękach Harrisa wpadła do siatka.

Newcastle zdołało odpowiedzieć w 73 minucie. Charlie McArthur wypatrzył Johnny’ego Emersona, a ten zagrał przed bramkę do Seana Neave’a. Rezerwowy Srok zdobył gola kontaktowego, który później okazał się również honorowym trafieniem.

Sroki są ostatnie w grupie F po trzech przegranych meczach, ale wciąż zachowują szansę na awans. Borussia, Milan oraz PSG mają na półmetku po sześć punktów.