Dodane: 19 października 2023, 20:15 | Marek

Trippier z awansem na Euro, reszta jeszcze musi powalczyć

Kieran Trippier świętował z Anglią awans do Mistrzostw Europy 2024, z kolei inni piłkarze Newcastle United są tego blisko. W gorszych humorach do klubu wrócą Bruno Guimaraes oraz Miguel Almiron, którzy walczyli o przepustki na Mundial 2026.

Bruno Guimaraes (Brazylia):
Październikowe mecze były zdecydowanie mniej udane dla Brazylii, która w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata zremisowała z Wenezuelą 1:1 i przegrała z Urugwajem 0:2. W pierwszym meczu Bruno rozegrał 78 minut, w drugim 83 minuty.

Miguel Almiron (Paragwaj):
Almiron zagrał 85 minut w przegranym 0:1 meczu z Argentyną, z kolei rozegrał pełne 90 minut z Boliwią, z którą Paragwaj odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w kwalifikacjach do Mundialu.

Kieran Trippier (Anglia):
Trippier wszedł na 29 minut meczu towarzyskiego spotkania z Australią (1:0) i pełnił funkcję kapitana. Z kolei w kwalifikacjach do UEFA Euro z Włochami rozegrał pełne 90 minut na lewej obronie. Anglicy wygrali 3:1 i zapewnili sobie awans na turniej w Niemczech.

Sandro Tonali (Włochy):
Tonali został przesłuchany przez policję w związku z aferą bukmacherską, po czym wycofano go z reprezentacji Włoch. Squadra Azzurra pokonała Maltę oraz przegrała z Anglią i w listopadzie czekają ją decydujące spotkania z Macedonią Północną oraz Ukrainą.

Fabian Schär (Szwajcaria):
Z powodu wojny izraelsko-palestyńskiej, mecz Szwajcarii z Izraelem został przełożony, a Helweci zagrali tylko jeden mecz z Białorusią. Schär zagrał całe spotkanie, a Białoruś prowadziła nawet 3:1, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3.

Martin Dubravka (Słowacja):
Dwa całe mecze w bramce reprezentacji Słowacji zaliczył Martin Dubravka. Słowacy przegrali z Portugalią 2:3, ale wygrali 1:0 z Luksemburgiem i w listopadzie wystarczy im punkt w dwóch meczach, żeby pojechać w lecie na Mistrzostwa Europy.

Jamal Lewis (Irlandia Płn.):
Wypożyczony do Watfordu obrońca zaliczył asystę w wygranym meczu z San Marino i spędził na boisku 78 minut, z kolei zagrał cały mecz ze Słowenią, który Irlandia Północna przegrała 0:1.

Tino Livramentro (Anglia U-21):
Anglicy rozbili Serbię 9:1 w kwalifikacjach Mistrzostw Europy do lat 21, ale nie poszli za ciosem i w kolejnym meczu przegrali z Ukrainą 2:3. W spotkaniu z Serbami Livramento wszedł na 39 minut, a przeciwko Ukrainie zagrał od początku do 72 minuty.

Lewis Hall (Anglia U-20):
Hall rozegrał dwa całe mecze towarzyskie z Rumunią oraz Portugalią, oba przegrane przez Anglię. Rumunia wygrała 2:0, z kolei Portugalia wygrała 2:1 po golu w 94 minucie.

Cathal Heffernan (Irlandia U-19):
Heffernan przesiedział na ławce towarzyskie spotkanie ze Szkocją (2:0) i rozegrał 90 minut przeciwko Wyspom Owczym, z którymi Irlandia wygrała 3:0.

Charlie McArthur, Johnny Emerson (Szkocja U-19):
Szkocja przegrała towarzyskie mecze z Irlandią (0:2) i Portugalią (1:2). Emerson i McArthur zagrali po 80 minut i po 75 minut w tych spotkaniach.

Anthony Munda (Anglia U-18):
Reprezentacja Anglii do lat 18 zagrała w miniturnieju w Hiszpanii, gdzie zremisowali 1:1 z Belgią, pokonali Maroko 1:0 i zremisowali z Koreą Południową 1:1. Munda zagrał w dwóch pierwszych meczach i zaliczył dwie asysty.

Trevan Sanusi, Leo Shahar, Sean Neave (Anglia U-17):
Całe trójka z Newcastle zagrała w obu meczach sparingowych z Norwegią. W pierwszym Anglicy wygrali 3:0, a w drugim zremisowali 2:2.