Dodane: 24 września 2023, 19:53 | Marek

Historyczny wynik Srok! Wygrana 8:0 na Bramall Lane!

Newcastle United pokonało Sheffield United 8:0 na Bramall Lane w meczu szóstej kolejki Premier League, co jest najwyższym wyjazdowym zwycięstwem w historii klubu. Co ciekawe, każdego gola zdobył inny piłkarz Srok.

Spotkanie zaczęło się niemrawo, a groźniejsi w swoich poczynaniach wydawali się gospodarze. Newcastle już w 12 minucie musiało dokonać zmiany z powodu kontuzji Harveya Barnesa, którego zastąpił Anthony Gordon.

To właśnie Gordon wypracował pierwszego gola Srok. Po lewej stronie utrzymał piłkę w boisku i wyłożył ją Seanowi Longstaffowi, który pewnie trafił do siatki.

Na 2:0 w 31 minucie podwyższył Dan Burn, który po rzucie rożnym wykonanym przez Kierana Trippiera znalazł się na dalszym słupku i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi.

Cztery minuty później Trippier znów dośrodkował, tym razem z rzutu wolnego, a Sven Botman - w swoim 50-tym występie w barwach Srok - strzałem głową zdobył swojego pierwszego gola.

Przed przerwą Sroki mogły jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale Callum Wilson z ostrego kąta nie zdołał pokonać bramkarza, który jeszcze w doliczonym czasie przeniósł piłkę nad poprzeczkę po strzale Gordona i rykoszecie.

W drugiej połowie w przeciągu 17 minut Newcastle zdobyło cztery bramki. Zaczęło się w 56 minucie, gdy Trippier skompletował hat-trick asyst, wrzucając piłkę na głowę Wilsona.

Pięć minut później Gordon podwyższył na 5:0, gdy zszedł z lewego skrzydła i strzałem prawą nogą idealnie trafił w dalszy, dolny róg bramki Wesa Foderinghama.

W 68 minucie Bruno Guimaraes posłał prostopadłe podanie do Miguela Almirona, który urwał się obrońcom rywali i strzałem po ziemi zdobył gola numer 6 dla Srok.

Po kolejnych pięciu minutach to Bruno wpisał się na listę strzelców. Strzał Longstaffa został zablokowany, a piłka trafiła prosto do Brazylijczyka, który spokojnie wykończył akcję.

Po tym trafieniu Sroki się uspokoiły, Eddie Howe dokonał kilku zmian, wprowadzając m.in. Tino Livramento i Lewisa Halla, dla którego był to debiut w barwach Newcastle.

Inny rezerwowy, Alexander Isak ustalił końcowy wynik spotkania. Tom Davies zagrał piłkę głową w kierunku swojej bramki, ale trafił wprost do Szweda, który minął jednego obrońcę i bez większych problemów pokonał bramkarza.

Sheffield United - Newcastle United 0:8 (0:3)
Longstaff (21’), Burn (31’), Botman (35’), Wilson (56’), Gordon (61’), Almiron (68’), Guimaraes (73’), Isak (87’)

Newcastle: Nick Pope, Kieran Trippier (70’ Tino Livramento), Fabian Schär, Sven Botman, Dan Burn, Bruno Guimaraes (81’ Lewis Hall), Sean Longstaff, Elliot Anderson, Harvey Barnes (12’ Anthony Gordon), Miguel Almiron (70’ Sandro Tonali), Callum Wilson (70’ Alexander Isak)

Sheff Utd: Wes Foderingham, Jack Robinson, Jayden Bogle (46’ Benie Traore), Anel Ahmedhodzic, John Egan, Luke Thomas, Vinicius Souza, Oliver Norwood (63’ Tom Davies), James McAtee (75’ Chris Basham), Gustavo Hamer (66’ Anis Ben Slimane), Cameron Archer

Sędzia: Stuart Attwell
Widzów: 30 568