Dodane: 19 września 2023, 20:52 | Marek

Bezbarwne Sroki remisują w Mediolanie

Newcastle United w swoim pierwszym meczu Ligi Mistrzów po 20 latach przerwy zremisowało na wyjeździe z AC Milanem 0:0. Sroki przez większość spotkania musiały się bronić, ale w ostatniej akcji mogły zdobyć zwycięskiego gola.

Newcastle z początku miało optyczną przewagę, ale w 13 minucie to Nick Pope musiał dwukrotnie interweniować, gdy z daleka uderzał Tommaso Pobega, a kilkanaście sekund później główkował Samuel Chukwueze.

Nie minęły dwie minuty, a okazję na zdobycie gola miał Olivier Giroud po błędzie obrony Srok, ale strzał z ostrego kąta odbił Pope.

Nie był to koniec gorącego okresu pod bramką Srok. Pope obronił jeszcze jeden groźny strzał z dystansu Rade Krunića i główkę Theo Hernandeza.

Sroki zdołały trochę uspokoić grę, ale później znów Milan zaatakował. Po podaniu Hernandeza na krótkim słupku piłkę trącił Giroud, ale trafił w boczny słupek.

Chwilę później Rafael Leao przedarł się w pole karne Srok, jednak nie zdołał oddać strzału. Udało się to Pobedze, jednak przed linią bramkową interweniował Jacob Murphy.

W 41 minucie to właśnie Murphy oddał jedyny strzał Srok w pierwszej połowie, lecz piłka przeleciała z dala od bramki Mike’a Maignana.

W drugiej połowie Newcastle zwarło szeregi w defensywie i to przełożyło się na sytuację na boisku, ponieważ pod obiema bramki niewiele się działo.

Dopiero w 74 minucie Milan ponownie miał okazję na otworzenie wyniku, ale Leao głową przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką po dośrodkowaniu Christiana Pulisica.

W piątej minucie doliczonego czasu gry piłka trafiła do Seana Longstaffa, który zdecydował się na strzał z szesnastu metrów, ale refleksem wykazał się rezerwowy bramkarz gospodarzy Marco Sportiello i zdołał odbić futbolówkę nad bramką.

AC Milan - Newcastle United 0:0

Newcastle: Nick Pope, Kieran Trippier, Fabian Schär, Sven Botman, Dan Burn, Bruno Guimaraes, Sean Longstaff, Sandro Tonali (72’ Elliot Anderson), Jacob Murphy (63’ Miguel Almiron), Anthony Gordon (63’ Callum Wilson), Alexander Isak (90’+1 Harvey Barnes)

Milan: Mike Maignan (81’ Marco Sportiello), Theo Hernández, Malick Thiaw, Fikayo Tomori, Davide Calabria (46’ Davide Calabria), Tommaso Pobega (61’ Tijjani Reijnders), Rade Krunić, Ruben Loftus-Cheek (72’ Yunus Musah), Rafael Leão, Olivier Giroud, Samuel Chukwueze (61’ Christian Pulisic)

Sędzia: Jose Sanchez (ESP)
Widzów: 65 695