Dodane: 25 marca 2023, 17:11 | Marek

U-18: Wysoka porażka Srok w derbach Tyne-Wear

Drużyna Newcastle United do lat 18 doznała dotkliwej porażki w derbach Tyne-Wear. Młode Sroki przegrały u siebie z walczącym o mistrzostwo Sunderlandem aż 2:7.

Czarne Koty objęły prowadzenie w 33 minucie, gdy Aidan Harris po kornerze wypiąstkował piłkę wprost do Masona Cotchera, który trafił do siatki. Osiem minut później strzał Josha Robertsona odbił Harris, ale dobitka Jake’a Watersa znalazła drogę do bramki.

Tuż przed przerwą nadzieje na drugą połowę Srokom dał Ollie Harrison, który dostał piłkę na dalszym słupku i dostawiając nogę wpisał się na listę strzelców.

Sunderland jednak szybko odebrał Srokom wszelkie nadzieje, strzelając cztery gole w kwadrans po przerwie. Harrisa pokonali kolejno Ethan Moore, ponownie Cotcher, a dwukrotnie Will Downing, z czego za pierwszym razem z rzutu karnego.

Tuż przed końcem na 7:1 dla gości podwyższył rezerwowy Louie Salkeld, a jeszcze w doliczonym czasie gry rozmiary porażki Newcastle zmniejszył Scott Bailey.