Dodane:  9 listopada 2022, 22:51 | Marek

Sroki awansują po rzutach karnych przy rekordowej publiczności

Przy rekordowej publiczności na St. James’ Park w Pucharze Ligi, Newcastle United pokonało Crystal Palace po rzutach karnych. Przez 90 minut bramki nie padły, a w konkursie jedenastek Sroki wygrały 3:2. Bohaterem był Nick Pope, który obronił trzy karne.

Osiem zmian w wyjściowej jedenastce zrobiło swoje i Newcastle na początku grało niedokładnie, nie potrafiąc zbudować akcji, po której mogłaby paść bramka.

Inicjatywę mieli goście i to oni mogli w 22 minucie objąć prowadzenie, gdy w pole karne Srok wpadł Jean-Philippe Mateta i uderzył w bliższy róg, zmuszając do interwencji Pope’a.

Jeszcze w pierwszej połowie Newcastle zaczęło grać lepiej, ale poza bardzo słabym strzałem Elliota Andersona i nieudaną próbą zaskoczenia bramkarza przez Jonjo Shelveya z rzutu wolnego z połowy boiska, niewiele się działo na St. James’ Park.

Po przerwie błąd popełnił James Tomkins, który będąc pod presją przy linii końcowej chciał podać do bramkarza, lecz wyłożył piłkę Chrisowi Woodowi, a ten nie zdołał pokonać Sama Johnstone’a strzałem z ostrego kąta.

Bardzo dobrą okazję na otworzenie wyniku miał Dan Burn, który dostał świetną piłkę na głowę od Allana Saint-Maximina, jednak uderzył dokładnie tam, gdzie stał bramkarz Orłów.

Eddie Howe dokonał zmian, wprowadzając m.in. Bruno Guimaraesa, Kierana Trippiera czy Miguela Almirona, a to przełożyło się na lepszą grę w ofensywie.

Wynik jednak do końca nie uległ zmianie, choć próbowali Burn, Wood, Joelinton i Guimaraes, a najlepszą okazję miał Almiron, który w sytuacji „jeden na jednego” z bramkarzem uderzył słabo po ziemi i Johnstone nie miał większych problemów z obroną.

Zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. W pierwszych trzech seriach pomylił się jedynie Luka Milivojevic, którego strzał zatrzymał Pope. W dwóch ostatnich seriach już nikt nie trafił do siatki, pudłowali Botman i Guimaraes, a bohaterem został Pope, który obronił trzy jedenastki.