Dodane:  6 listopada 2021, 22:52 | Marek

Remis na wyjeździe z Brighton, Howe przyglądał się z trybun

Newcastle United zremisowało na wyjeździe z Brighton & Hove Albion 1:1. Gola dla Srok zdobył Isaac Hayden, w odpowiedzi na trafienie z jedenastki Leandro Trossarda. Mecz oglądał Eddie Howe, który jest przymierzany do przejęcia sterów w Newcastle.

Howe zjawił się na trybunach w towarzystwie Amandy Staveley oraz Jasona Tindalla, który przez wiele lat był jego asystentem w Bournemouth, a później następcą.

43-latek raczej nie mógł być zadowolony z tego, co widział na boisku, gdyż to Mewy miały zdecydowaną przewagę, a dodatkowo sam mecz przez większość czasu nie zachwycał.

W końcu w 22 minucie Ciaran Clark sfaulował Leandro Trossarda, a po długiej weryfikacji VAR, sędzia David Coote wskazał na jedenasty metr. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał karnego.

Stracony gol nie wpłynął mobilizująco na Newcastle i przewaga Mew jeszcze wzrosła do tego stopnia, że w 35 minucie było słychać gromkie „ole!” po każdym podaniu gospodarzy.

Długo nie przekładało się to na sytuacja bramkowe, a zmieniło się to na początku drugiej połowy. Karl Darlow musiał interweniować po strzale Trossarda, który chwilę później groźnie uderzał z narożnika pola karnego, lecz nie trafił w światło bramki.

Newcastle oddało pierwszy celny strzał w 55 minucie, chociaż uderzenie Matta Ritchiego było zbyt słabe, żeby mogło zaskoczyć Roberta Sancheza.

Gospodarze odpowiedzieli niecelnym strzałem Adama Lallany, ale później Sroki zaczęły przeważać, co przyniosło efekt w 66 minucie. Z lewej strony dośrodkował Matt Ritchie, Clark zgrał piłkę, a Hayden strzałem z powietrza doprowadził do wyrównania.

Brighton odzyskało optyczną przewagę, ale w 90 minucie Newcastle wyszło z kontrą, po której Callum Wilson urwał się obrońcom Mew, a gdy minął bramkarza, ten go sfaulował, czego nie zauważył sędzia. Po weryfikacji VAR, Sanchez zobaczył czerwoną kartkę.

Brighton kończyło mecz w dziesiątkę i z Lewisem Dunkiem w bramce, ale Newcastle nie skorzystało z tego i nawet nie sprawdziło umiejętności bramkarskich stopera Mew. Co więcej, musiało się bronić przed atakami rywali, ale ostatecznie wynik się już nie zmienił.

Brighton & Hove Albion - Newcastle United 1:1 (1:0)