B. Silva (31')
F. Schär (18')
J. Lascelles (28')
M. Almiron (90')

Newcastle United przegrało na wyjeździe z Manchesterem City 0:2 w ćwierćfinale Pucharu Anglii i odpadło z rozgrywek kończąc kolejny sezon bez trofeum. Oba gole dla gospodarzy zdobył Bernardo Silva po mocnych rykoszetach.

Gospodarze od początku kontrolowali grę, a po 13 minutach mieli jednobramkową przewagę. Bernardo Silva oddał strzał z pola karnego, a piłka odbiła się od Dana Burna i wpadła do siatki obok kompletnie zmylonego Martina Dubravki.

Obraz gry się nie zmienił i w 31 minucie padł podobny gol. Znów strzelał Silva, znów piłka się odbiła od obrońcy Srok i wpadła do siatki. Tym razem pechowcem był Sven Botman.

W 36 minucie Newcastle miało bardzo dobrą okazję, żeby złapać kontakt. Jacob Murphy dośrodkował z prawego skrzydła na dalszy słupek, piłkę zgrał Burn, a Alexander Isak uderzył półwolejem, ale świetnie interweniował Stefan Ortega.

Tuż przed przerwą Jeremy Doku skorzystał na błędzie Jamaala Lascellesa, który nie zdołał przeciąć lotu piłki i skrzydłowy The Citizens miał przed sobą tylko bramkarza, ale przegrał ten pojedynek. Po rzucie rożnym Dubravka obronił główkę Rubena Diasa.

Na początku drugiej połowy Doku miał kolejną okazję, gdy piłkę wyłożył mu Phil Foden i Belg z lewej strony oddał strzał w dalszy róg, ale Dubravka zdołał sięgnąć futbolówki. Chwilę później strzały Erlinga Haalanda i Josko Gvardiola nie trafiły w światło bramki.

Eddie Howe dokonał poczwórnej zmiany, co wniosło trochę ożywienia w ofensywnej grze Srok, ale nawet gdy udało się przedrzeć pod pole karne rywali, to nie udawało się oddać strzału.

Newcastle jednak zrobiło niewiele, żeby wrócić do gry, a Manchester City spokojnie przeczekał ostatnie minuty, żeby ostatecznie cieszyć się z awansu do półfinału FA Cup.

Sędzia: Simon Hooper
Widzów: 52 126