Y. Ayari (118')
A. Gordon (71')
J. Lascelles (103')
S. Longstaff (120')

Newcastle United pokonało na wyjeździe Blackburn Rovers w piątej rundzie Pucharu Anglii, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs jedenastek. Po 120 minutach był remis 1:1, a w rzutach karnych Sroki wygrały 4:3.

Newcastle od początku miało optyczną przewagę, dłużej utrzymywało się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało, ponieważ nie umiało się przebić przez obronę Blackburn.

Gospodarze nastawili się na kontrataki i to mogło przynieść efekty. Najpierw w 26 minucie akcję strzałem kończył Sammie Szmodics, ale trafił w boczną siatkę, tuż obok okienka bramki.

Chwilę później Sean Longstaff na własnej połowie stracił piłkę, która trafiła na prawą stronę do Tyrhysa Dolana, a ten oddał strzał w dalszy róg i Martin Dubravka zbił piłkę na rzut rożny. Po kornerze Szmodics uderzył zza pola karnego wprost w bramkarza Srok.

Longstaff mógł się szybko zrehabilitować za swój błąd, jednak strzałem z ostrego kąta nie udało mu się zaskoczyć Aynsleya Pearsa w bramce Rovers.

W końcówce pierwszej połowy Blackburn znów szybkim atakiem przedostało się pod bramkę Srok. Szmodics uderzył pod poprzeczkę, ale Dubravka skutecznie podbił futbolówkę.

Siedem minut po przerwie kolejny raz interweniować musiał słowacki bramkarz i po strzale Johna Buckleya zza pola karnego zdołał odbić piłkę.

Później przeważały Sroki i miały swoje okazje. Najpierw po główce Jamaala Lascella piłkę sprzed bramki wybił Kyle McFadzen, z kolei Anthony Gordon w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem trafił wprost w Pearsa.

Gordon zrehabilitował się w 71 minucie. Z prawego skrzydła w pole karne podał Miguel Almiron, a ustawiony na środku pola karnego skrzydłowy Srok strzałem z pierwszej piłki pokonał Pearsa.

Prowadzenie Newcastle utrzymało się zaledwie 8 minut. Po błędzie Lascellesa na bramkę uderzył Dilan Markanday, Dubravka zbił piłkę na poprzeczkę, lecz futbolówka spadła pod nogi Szmodicsa, który wpakował ją siatki.

Jeszcze przed końcem 90 minut Dubravka dwukrotnie ratował Srokom skórę broniąc strzały Szmodicsa oraz Yasina Ayariego i obie drużyny musiały rozegrać dogrywkę.

W dogrywce również nie brakowało okazji do zdobycia zwycięskiej bramki. W pierwszej połowie Pears w przeciągu sekundy obronił strzały Gordona i Longstaffa z pięciu metrów.

W 112 minucie piłka po zablokowanym strzale Bruno Guimaraesa trafiła do Harveya Barnesa, który z trzech metrów wolejem nie trafił do praktycznie pustej bramki. Po drugiej stronie boiska kolejny pojedynek Dubravki i Szmodicsa wygrał bramkarz Srok.

O awansie zadecydował konkurs rzutów karnych. W pierwszej serii Dubravka obronił strzał Szmodicsa, ale w kolejnej serii Barnesa zatrzymał Pears.

Po kolejnych sześciu skutecznie wykonanych jedenastkach, w piątej serii Dubravka znów wyczuł intencje strzelającego Dominica Hyama i zapewnił zwycięstwo Srokom.