Newcastle United 2
F. Schär (20')
S. Longstaff (39')
D. Burn (61')

Sean Lonstaff i Dan Burn zdobyli bramki dla Newcastle United w wyjazdowym meczu z Fulham, wygranym przez Sroki 2:0 w ramach czwartej rundy Pucharu Anglii.

Newcastle mogło objąć prowadzenie już w 5 minucie, gdy po błędzie Fulham w obronie piłka trafiła do Jacoba Murphy’ego, ale ten trafił wprost w bramkarza.

W 14 minucie trochę miejsca i czasu po lewej stronie boiska miał Anthony Gordon, który zdecydował się na strzał zza pola karnego i posłał piłkę metr od bramki Marka Rodaka.

Chwilę później dobrą interwencją musiał popisać się Martin Dubravka, który zdołał odbić piłkę na rzut rożny po strzale Rodrigo Muniza.

Były to jednak nieliczne akcje podbramkowe z obu stron, a najwięcej działo się w środku pola. Dopiero w 33 minucie dobrą okazję miał Muniz, ale strzelił obok bramki.

W 39 minucie z prawej strony dośrodkował Kieran Trippier, piłkę zgrał Dan Burn, a po zamieszaniu w polu karnym Sean Longstaff z półwoleja trafił do siatki. VAR sprawdzał jeszcze zagranie ręką Bruno Guimaraesa w tej sytuacji, lecz ostatecznie gol został uznany.

Przed przerwą piłka jeszcze raz wylądowała w bramce Fulham po tym, jak Murphy urwał się obrońcom i pokonał Rodaka, ale sędzia liniowy słusznie zasygnalizował spalonego.

Po przerwie Fulham zdecydowanie przeważało i zepchnęło Sroki pod bramkę, ale to United oddało pierwszy groźny strzał, gdy w 58 minucie Alexander Isak uderzeniem z dystansu sprawdził czujność bramkarza .

Trzy minuty później Newcastle wywalczyło rzut rożny, z którego dośrodkował Trippier, Sven Botman uderzył głową, a Rodak obił piłkę, którą do bramki dobił Burn.

Fulham potrzebowało trochę czasu, żeby otrząsnąć się po straconej bramce i dopiero w 77 minucie mieli okazję, a rezerwowy Raul Jimenez główkował nad bramką.

Była to jednak jedyna szansa dla gospodarzy, ponieważ Sroki do końca kontrolowały grę i bez większych problemow dowiozły dwubramkowe prowadzenie do końca.

Turf Moor

Terminarz 04.05 Burnley (w)11.05 Brighton (d)15.05 Man Utd (w)19.05 Brentford (w)22.05 Tottenham (n)24.05 A-League (w)
Tabela 1. Arsenal 35 802. Man City 34 793. Liverpool 35 754. Aston Villa 35 675. Tottenham 33 606. Man Utd 34 54

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.