A. Isak (46')
A. Gordon (66')
B. Guimarães (72')
A. Isak (90')

Newcastle United bez większych problemów prowadziło sobie z Sunderlandem w trzeciej rundzie Pucharu Anglii i wygrało w wyjazdowych derbach 3:0. Wynik otworzył Daniel Ballard trafieniem do własnej bramki, a w drugiej połowie dwa gole dołożył Alexander Isak.

Już w drugiej minucie gola głową mógł zdobyć Sean Longstaff, ale jego strzał odbił bramkarz gospodarzy. Wychowanek Srok w pierwszej połowie miał jeszcze dwie okazje na otworzenie wyniku i w obu przypadkach uderzył wysoko nad poprzeczką.

W międzyczasie z rzutu wolnego na bramkę Sunderlandu strzał Kieran Trippier, ale po rykoszecie piłkę bez problemu złapał Anthony Patterson.

W 35 minucie Joelinton urwał się lewym skrzydłem i chciał zagrać przed bramkę do Isaka, a lot piłki przeciął Daniel Ballard i trafił do własnej bramki.

Tuż przed przerwą prowadzenie Srok mógł podwyższyć Miguel Almiron, który dostał podanie od Bruno Guimaraesa i ekwilibrystycznym strzałem posłał piłkę tuż obok bramki.

Jednak pół minuty po przerwie Sunderland popełnił błąd przy wznowieniu gry po spalonym. Na linii pola karnego Almiron odebrał piłkę Pierrowi Ekwah, odegrał ją do Isaka, a ten bez problemu wpakował ją do bramki, w której sytuację próbował ratować obrońca Czarnych Kotów.

Ekwah mógł się szybko zrehabilitować, gdy w 48 minucie zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale piłkę po rykoszecie nogami odbił Martin Dubravka.

Słowacki bramkarz miał spokojne popołudnie, jednak kiedy trzeba było, to nie zawodził i tak było po kąśliwym strzale Alexa Pritcharda zza pola karnego.

Newcastle kontrolowało grę i w ostatniej minucie zdobyło trzeciego gola. Ballard sfaulował w polu karnym Anthony’ego Gordona, a Isak pewnie wykorzystał jedenastkę, przypieczętowując pierwsze od 2011 roku zwycięstwo Srok w derbach i awans do czwartej rundy FA Cup.

Sędzia: Craig Pawson
Widzów: 44 814