C. Gallagher (90')
C. Wilson (16')
C. Wilson (87')
B. Guimarães (90')

Newcastle United odpadło z Pucharu Ligi po przegranej z Chelsea w ćwierćfinale. Sroki prowadziły do 92 minuty po golu Calluma Wilsona, ale po błędzie Kierana Trippiera wyrównał Mychajło Mudryk. Rzuty karne lepiej wykonywali Londyńczycy.

Newcastle lepiej weszło w mecz, ale to Chelsea była bliżej zdobycia bramki, gdy na strzał z linii pola karnego zdecydował się Conor Gallagher, ale trafił w poprzeczkę.

W 16 minucie Newcastle wyszło na prowadzenie. Wilson naciskał na obrońców Chelsea i błąd popełnił Benoit Badiashile, który stracił piłkę, a napastnik Srok posłał ją do siatki.

Stracony gol podziałał motywująco na Londyńczyków, którzy zaczęli dominować, a dwie dobre okazje miał Raheem Sterling. Za pierwszym razem jego strzał przeszedł obok bramki, a za drugim razem Bruno Guimaraes zablokował piłkę na linii bramkowej.

W 38 minucie piłkę do bramki Srok posłał Armando Broja, który chwilę wcześniej zastąpił Enzo Fernandeza, ale Albańczyk był na spalonym i gol nie został uznany.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, a Chelsea rzadko opuszczała połowę Newcastle. Nicolas Jackson mógł doprowadzić do wyrównania, ale nie trafił w światło bramki, z kolei Martin Dubravka zatrzymał kolejną próbę Sterlinga.

The Blues ciągle atakowali, ale coraz mniej wychodziło z tych ataków, a kolejne zmiany przeprowadzane przez Mauricio Pochettino niewiele wnosiło.

Dopiero w doliczonym czasie po dośrodkowaniu w pole karne Srok błąd popełnił Kieran Trippier, który głową wyłożył piłkę Mychajło Mudrykowi, a ten w pełni skorzystał z tego prezentu.

Remis oznaczał, że do wyłonienia zwycięzcy były potrzebne rzuty karne, które Chelsea wykonywała bezbłędnie, z kolei u Srok pomylili się Trippier i Matt Ritchie.

Sędzia: Jarred Gillet
Widzów: 38 058