Manchester United 0 : 3 Newcastle United
M. Almiron (29')
L. Hall (36')
Joelinton (46')
J. Willock (61')

Grające w eksperymentalnym składzie Newcastle United pokonało na wyjeździe z Manchester United 3:0 i awansowało do ćwierćfinału Pucharu Ligi. Bramki dla Srok zdobywali Miguel Almiron, Lewis Hall oraz Joe Willock.

Mecz źle zaczął się dla Srok, bo już w pierwszych minutach Matt Targett dopisał się na długą listę kontuzjowanych klubu z urazem mięśnia uda. Na boisko wszedł za niego Almiron.

Później przez długi czas niewiele działo się na boisko, poza strzałem Casemiro zza pola karnego, ale Martin Dubravka nie miał żadnych problemów ze złapaniem piłki.

W 29 minucie Tino Livramento przejął futbolówkę na własnej połowie, po czym ruszył w kilkudziesięciometrowy rajd i podał do Almirona, który w sytuacji „sam na sam” z Andre Onaną się nie pomylił i dał prowadzenie Newcastle.

Siedem minut później Joe Willock dośrodkował z lewej strony, Harry Maguire wybił piłkę głową przed siebie wprost do stojącego na 15 metrze Halla, a ten precyzyjnym uderzeniem z woleja trafił w dolny róg bramki i zdobył swojego pierwszego gola na seniorskim poziomie.

Jeszcze przed przerwą Willock trafił zza pola karnego prosto w ręce Onany, z kolei po drugiej stronie strzał Diogo Dalota z 20 metrów minął bramkę Srok o pół metra.

Od początku drugiej połowy Czerwone Diabły próbowały odrabiać straty, ale niewiele z tego wychodziło i bramka Dubravki była niezagrożona.

W 61 minucie Sroki wyprowadziły kolejny cios. Anthony Gordon wywalczył piłkę, którą przejął Willock, podbiegł na 16 metr i umieścił futbolówkę w dolnym rogu bramki.

To zupełnie podcięło skrzydła gospodarzom, którym nie pomogło nawet wejście bardziej doświadczonych piłkarzy. Bruno Fernandes miał swoją szansę, ale nie trafił w bramkę.

Bliżej zdobycia kolejnego gola było Newcastle, gdy z dystansu huknął pełniący rolę kapitana Sean Longstaff i zabrakło niewiele, żeby piłka zatrzepotała w siatce.

Sędzia: Robert Jones
Widzów: 72 484