S. Tonali (82')
M. Akanji (65')
K. Phillips (66')
P. Guardiola (79')

Newcastle United w mocno odmienionym składzie pokonało u siebie również mocno odmieniony Manchester City 1:0 w trzeciej rundzie Pucharu Ligi. Jedynego gola spotkania na początku drugiej połowy zdobył Alexander Isak.

Goście od początku kontrolowali grę, ale Sroki na niewiele im pozwalały, a na pierwszy strzał trzeba było czekać do 18 minuty. Uderzenie Juliana Alvareza z ostrego kąta obronił Nick Pope.

Argentyńczyk miał jeszcze jedną okazję z ostrego kąta, tylko z drugiej strony, lecz piłka po jego strzale przeleciała wzdłuż bramki aż na drugą stronę boiska.

Bramce Srok strzałem z dystansu próbował zagrozić Rico Lewis, ale piłka po rykoszecie przeleciała tuż obok słupka, a Pope miał wszystko pod kontrolą.

W 41 minucie Newcastle przejęło piłkę w środku pola, po czym Alexander Isak zagrał do Jacoba Murphy’ego, który miał przed sobą tylko bramkarza, ale nie zdołał go pokonać.

W przerwie Eddie Howe zmienił Lewisa Halla i Lewisa Mileya na Anthony’ego Gordona i Bruno Guimaraesa, co wniosło sporo ożywienia w grę Srok, które odważniej zaatakowały.

To przyniosło efekty w 53 minucie, kiedy Joelinton przedarł się w pole karne rywali, zagrał piłkę wzdłuż bramki do ustawionego przy dalszym słupku Isaka, który z dwóch metrów trafił do siatki.

Newcastle chciało pójść za ciosem, ale The Citizens odzyskali inicjatywę i próbowali zdobyć wyrównującą bramkę, jednak poza jednym strzałem Jacka Grealisha zza pola karnego w ręce Pope’a nie potrafili stworzyć sobie klarownej sytuacji.

W końcówce spotkania jeszcze obie drużyny miały okazję na zmianę wyniku. Stefan Ortega obronił strzały Gordona i Joelintona, z kolei po drugiej stronie Lewis strzelił z 20 metrów i piłka przeleciała pół metra od bramki Srok.

Sędzia: Chris Kavanagh
Widzów: 51 692