L. Jovic (78')
Y. Musah (80')
S. Chukwueze (84')
A. Florenzi (90')

Newcastle United przegrało u siebie z AC Milanem 1:2 w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, a to oznacza, że zajmuje ostatnie miejsce w grupie i na wiosnę nie zagra nawet w Lidze Europy. Do 59 minuty Sroki prowadziły i były na miejscu dającym awans.

Newcastle lepiej weszło w mecz i więcej atakowało, a w pierwszych minutach najgroźniejszy strzał oddał Kieran Trippier, ale z rzutu wolnego przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 20 minucie Trippier wypatrzył po prawej stronie Joelintona, a ten zagrał tuż przed bramkę do Miguela Almirona, ale Paragwajczyk został uprzedzony przez Fikayo Tomoriego.

Po drugiej stronie boiska Milan próbował zaskoczyć Sroki szybkim atakiem, lecz Rafael Leao zakończył akcję zupełnie niecelnym strzałem. Chwilę później celnie główkował Almiron, ale nie sprawił tym problemów Mike’owi Maignanowi.

W 33 minucie Anthony Gordon podał w pole karne do Lewisa Mileya, który oddał piłkę Joelintonowi, a ten sobie ją przyjął i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Po zdobytym golu Newcastle kontrolowało grę i taki obraz utrzymywał się też na początku drugiej połowy. Były okazje, żeby podwyższyć prowadzenie, ale dwukrotnie Callum Wilson trafił wprost w bramkarza, a Gordon uderzył nad bramką.

W 59 minucie nieudany strzał oddał Tomori, ale Olivier Giroud zdołał sprytnie odegrać piłkę do ustawionego na piątym metrze niepokrytego Christiana Pulisica, który trafił do siatki.

Sroki potrzebowały trochę czasu, żeby wrócić do gry. Najpierw nad bramką strzelił rezerwowy Alexander Isak, a w 69 minucie tuż zza pola karnego groźnie strzelił Bruno Guimaraes, lecz Maignan wyciągnął się jak struna i zdołał zbić piłkę na poprzeczkę.

W 79 minucie goście wybili piłkę z własnego pola karnego, a błąd w środku pola popełnił Tino Livramento. Futbolówkę przejął Leao i miał przed sobą tylko Dubravkę, jednak trafił w słupek.

Newcastle nie broniło remisu, który dałby im miejsce w Lidze Europy i w 84 minucie nadziało się na kolejną kontrę, którą tym razem skutecznie wykończył Samuel Chukwueze.

W doliczonym czasie Milan miał jeszcze dwie okazje z kontr, ale The Hernandez nie trafił do pustej bramki, z kolei Tomori trafił w słupek.

Turf Moor

Terminarz 04.05 Burnley (w)11.05 Brighton (d)15.05 Man Utd (w)19.05 Brentford (w)22.05 Tottenham (n)24.05 A-League (w)
Tabela 1. Arsenal 35 802. Man City 34 793. Liverpool 35 754. Aston Villa 35 675. Tottenham 33 606. Man Utd 34 54

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.