Newcastle United 0 : 1 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund 1
 B. Guimarães (79')
M. Wolf (39')
F. Nmecha (45')

Newcastle United przegrało u siebie z Borussią Dortmund 0:1 w trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę zdobył Felix Nmecha tuż przed przerwą. Sroki miały swoje okazje, ale ostatecznie musiały uznać wyższość rywali.

Już na początku spotkania pojawiły się okazje dla obu drużyn na otworzenie wyniku. W drugiej minucie Nick Pope obronił strzał Donyella Malena, a Gregor Kobel wybronił techniczne uderzenie Anthony Gordona z piętnastego metra.

W 10 minucie Dortmund wyszedł z kontrą, po której Pope znów instynktownie zatrzymał strzał Malena oraz dobitkę Niclasa Fullkruga. Po rzucie rożnym Newcastle wyszło z kontrą, po której przed kolejną szansą stanął Gordon, ale trafił wprost w bramkarza.

Cztery minuty później Malen uderzył zza pola karnego nad poprzeczką, a Newcastle musiało dokonać pierwszej zmiany, bo gry nie był w stanie kontynuować Alexander Isak. W jego miejsce wszedł Callum Wilson.

Później obie drużyny dalej dążyły do zdobycia pierwszej bramki, ale nie zdołały stworzyć poważnego zagrożenia. Mogło się to udać Newcastle, ale sędzia nie wskazał na jedenasty metr, gdy w polu karnym gości przewrócony został Miguel Almiron.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry pierwszej połowy piłkę w środku pola stracił Gordon i Borussia ruszyła z kontrą. Piłkę na lewe skrzydło dostał Nico Schlotterback i oddał ją na skraj pola karnego do Felixa Nmechy, a ten posłał ją do siatki.

W drugiej połowie Dortmund skupił się na bronieniu prowadzenia, a Newcastle miało szansę, żeby to prowadzenie im zabrać. W 56 minucie Wilson oraz Gordon wymienili podania i napastnik Srok miał przed sobą tylko bramkarza, a ten zdołał wybronił jego strzał.

Eddie Howe dokonywał kolejnych zmian, wprowadził m.in. Joe Willocka i Jacoba Murphy’ego, który po 5 minutach gry upadając na ziemię doznał urazu ręki i musiał zejść z boiska.

W samej końcówce piłka dwukrotnie odbiła się od poprzeczki bramki gości. Najpierw po rzucie rożnym i główce Wilsona, a później po odbitym strzale Gordona.

Sędzia: Artur Dias
Widzów: 52 024