A. Hakimi (42')
L. Hernandez (56')
O. Dembele (67')
W. Emery-Zaire (80')

Pierwszy mecz Ligi Mistrzów na St. James’ Park od 20 lat zakończył się zwycięstwem Newcastle United z Paris Saint-Germain 4:1. Bramki dla Srok strzelali Miguel Almiron, Dan Burn, Sean Longstaf i Fabian Schär, a dla rywali Lucas Hernandez.

Pierwszą dobrą okazję na zdobycie gola mieli goście, gdy z lewej strony na dalszy słupek dośrodkował Kylian Mbappe, ale Moussa Dembele nie zdołał trafić w światło bramki.

W 17 minucie PSG wyprowadzało piłkę od tyłu. Marquinhos zagrał wprost na głowę Bruno Guimaraesa, który odbił piłkę do Alexandra Isaka. Strzał Szweda obronił Gianluigi Donnarumma, ale przy dobitce Miguela Almirona był bezradny.

Paryżanie odpowiedzieli groźnym, choć niecelnym strzałem Warrena Zaire-Emery’ego zza pola karnego. Po drugiej stronie po rzucie rożnym tuż obok bramki strzelił Fabian Schär, z kolei uderzenie Goncalo Ramosa po rykoszecie również minęło bramkę.

W 39 minucie zakotłowało się w polu karnym PSG po rzucie wolnym i dośrodkowaniu Kierana Trippiera, aż w końcu Bruno dograł przed bramkę, skąd Burn pokonał bramkarza. Akcję długo analizował VAR, ale ostatecznie gol został uznany.

Pięć minut po przerwie Newcastle wywalczyło piłkę w środku pola i ruszyło z szybkim atakiem. Trippier podał w pole karne do nadbiegającego Longstaffa, a ten uderzył mocno z ostrego kąta, a piłka po ręce Donnarummy znalazła drogę do bramki.

Sześć minut później goście zmniejszyli straty. Zaire-Emery wrzucił piłkę za linię obrony Srok, dopadł do niej rozpędzony Lucas Hernandez i strzałem głową pokonał Nicka Pope’a.

Zespół Luisa Enrique jednak nie złapał wiatru w żagle i poza dwoma strzałami Dembele, jednym niecelnym i jednym prosto w bramkarza, nie zagrażali Srokom.

Newcastle nie skupiało się tylko na obronie i miało kolejne okazje, jednak Bruno głową i Isak strzałem zza pola karnego, trafiali w ręce Donnarummy.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Schär przejął piłkę, wymienił się podaniami z Jacobem Murphym i strzelił z 20 metrów nie do obrony przy samym słupku.

Sędzia: István Kovács
Widzów: 52 009