Y. Musah (82')
 O. Giroud (83')
 R. Krunić (89')
F. Schär (49')

Newcastle United w swoim pierwszym meczu Ligi Mistrzów po 20 latach przerwy zremisowało na wyjeździe z AC Milanem 0:0. Sroki przez większość spotkania musiały się bronić, ale w ostatniej akcji mogły zdobyć zwycięskiego gola.

Newcastle z początku miało optyczną przewagę, ale w 13 minucie to Nick Pope musiał dwukrotnie interweniować, gdy z daleka uderzał Tommaso Pobega, a kilkanaście sekund później główkował Samuel Chukwueze.

Nie minęły dwie minuty, a okazję na zdobycie gola miał Olivier Giroud po błędzie obrony Srok, ale strzał z ostrego kąta odbił Pope.

Nie był to koniec gorącego okresu pod bramką Srok. Pope obronił jeszcze jeden groźny strzał z dystansu Rade Krunića i główkę Theo Hernandeza.

Sroki zdołały trochę uspokoić grę, ale później znów Milan zaatakował. Po podaniu Hernandeza na krótkim słupku piłkę trącił Giroud, ale trafił w boczny słupek.

Chwilę później Rafael Leao przedarł się w pole karne Srok, jednak nie zdołał oddać strzału. Udało się to Pobedze, jednak przed linią bramkową interweniował Jacob Murphy.

W 41 minucie to właśnie Murphy oddał jedyny strzał Srok w pierwszej połowie, lecz piłka przeleciała z dala od bramki Mike’a Maignana.

W drugiej połowie Newcastle zwarło szeregi w defensywie i to przełożyło się na sytuację na boisku, ponieważ pod obiema bramki niewiele się działo.

Dopiero w 74 minucie Milan ponownie miał okazję na otworzenie wyniku, ale Leao głową przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką po dośrodkowaniu Christiana Pulisica.

W piątej minucie doliczonego czasu gry piłka trafiła do Seana Longstaffa, który zdecydował się na strzał z szesnastu metrów, ale refleksem wykazał się rezerwowy bramkarz gospodarzy Marco Sportiello i zdołał odbić futbolówkę nad bramką.

Sędzia: Jose Sanchez
Widzów: 65 695