J. Tarkowski (81')
D. Calvert-Lewin (88')
Y. Chermiti (90')
D. McNeil (90')

Newcastle United zremisowało u siebie z Evertonem w 31. kolejce Premier League. Sroki prowadziły po bramce Alexandra Isaka, a w 88 minucie do wyrównania doprowadził Dominic Calvert-Lewin z rzutu karnego, który sprokurował Paul Dummett.

Już w drugiej minucie świetną szansę na otworzenie wyniku miał Harvey Barnes, gdy dostał piłkę na piątym metrze, ale Jordan Pickford szybko wyszedł z bramki i skutecznie skrócił kąt.

Rywale odpowiedzieli dwoma groźnymi, choć niecelnymi strzałami. Abdoulaye Doucoure i James Tarkowski przenieśli futbolówkę nad poprzeczką.

W 15 minucie Barnes podaniem za linię obrony uruchomił na prawej stronie boiska Isaka, który minął dwóch rywali i strzałem w dalszy róg bramki pokonał bramkarza The Toffees.

Po objęciu prowadzenia Newcastle dominowało, a mocnym strzałem z piętnastego metra na 2:0 podwyższyć próbował Jacob Murphy, lecz posłał piłkę w trybuny.

Przed przerwą Martin Dubravka obronił strzał Doucoure, z kolei po drugiej stronie Pickford zatrzymał strzał Murphy’ego, a chwilę później Isak uderzył tuż nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy po rzucie rożnym dla Srok piłkę z własnego pola karnego próbował wybić Tarkowski, ale skiksował i po jego interwencji piłka trafiła w słupek.

W 58 minucie Newcastle sprytnie rozegrało rzut wolny, Isak dostał piłkę po prawej stronie i wyłożył ją Danowi Burnowi, który trafił do siatki, ale analiza VAR wykazała, że szwedzki napastnik minimalnie za szybko wystartował do piłki i dał się złapać na spalonym.

Everton grał coraz odważniej i w 66 minucie był bardzo bliski gola wyrównującego, ale rezerwowy James Garner trafił tylko w słupek.

Chwilę później Newcastle miało najlepszą okazję na dobicie rywala. Barnes przedarł się lewą stroną i wyłożył piłkę Isakowi na piąty metr. Szwed oddał celny strzał, ale stojący na linii Witalij Mykołenko głową wybił piłkę.

Sroki atakowały dalej, ale nie zdołały trafić do siatki. Barnes z ostrego kąta nie trafił w światło bramki, z kolei Pickford obronił strzał Bruno Guimaraesa.

W 84 minucie po dośrodkowaniu w pole karne Newcastle Paul Dummett powalił Ashleya Younga i choć sędzia początkowo nie zareagował, to po obejrzeniu powtórek wskazał na jedenasty metr. Karnego na bramkę zamienił Dominic Calvert-Lewin, choć Dubravka był bliski odbicia piłki.

Sędzia: Tony Harrington
Widzów: 52 135