J. Mateta (88')
A. Gordon (60')
S. Longstaff (77')
E. Anderson (88')

Newcastle United utrudniło sobie drogę do europejskich pucharów, przegrywając na wyjeździe z Crystal Palace 0:2. Oba gole dla Orłów strzelił Jean-Philippe Mateta.

W pierwszej połowie niewiele działo się na boisku. Na początku gospodarze przeważali, a najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Joachim Andersen, ale jego strzał zablokował Fabian Schär. Z kolei Mateta z dystansu nie trafił w światło bramki.

Nastawione na kontry Newcastle miało świetną szansę na otworzenie wyniku w 30 minucie. Bruno Guimaraes zagrał za linię obrony, do piłki dopadł Alexander Isak, ale za bardzo sobie ją wypuścił i w ostatniej chwili uprzedził go Dean Henderson.

Po przerwie Crystal Palace grało odważniej i w 55 minucie przyniosło to efekty. Mateta i Jordan Ayew wymienili podania przed polem karnym Srok, po czym francuski napastnik miał przed sobą tylko Martina Dubravkę i bez problemu go pokonał.

Mateta mógł szybko podwyższyć na 2:0, ale tym razem dobrze interweniował Dubravka, a później nad bramką Srok strzelali Will Hughes i Adam Wharton.

Newcastle zaczęło atakować 20 minut przed końcem meczu i domagało się rzutu karnego. Sean Longstaff dostał piłkę w polu karnym i został przewrócony przez Hughesa, ale arbiter główny nie odgwizdał faulu, a VAR nie zmienił jego decyzji.

Sroki nie potrafiły przebić się przez skomasowaną obronę rywali, a w 88 minucie Orły wyprowadziły atak, po którym Mateta założył siatkę Dubravce i rozstrzygnął losy meczu.

Jeszcze w doliczonym czasie Anthony Gordon miał szansę na zdobycie honorowego gola, ale z ostrego kąta trafił prosto w bramkarza Crystal Palace.

11.05.2024, 16:00

Terminarz 11.05 Brighton (d)15.05 Man Utd (w)19.05 Brentford (w)22.05 Tottenham (n)24.05 A-League (w)
Tabela 1. Arsenal 36 832. Man City 35 823. Liverpool 36 784. Aston Villa 36 675. Tottenham 35 606. Newcastle 35 56

Odwołanie Nottingham Forest od decyzji o odjęciu czterech punktów za złamanie zasad finansowych zostało odrzucone.

West Ham United potwierdził, że David Moyes opuści klub po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego kontrakt.

Phil Foden odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu przyznawaną przez Związek Dziennikarzy Piłkarskich.

Thiago Silva opuści Chelsea po zakończeniu bieżących rozgrywek. Brazylijczyk grał dla The Blues przez cztery sezony.

Unai Emery podpisał nowy kontrakt z Aston Villą do końca sezonu 2026/27. Hiszpan pracuje z The Villans od października 2022 roku.

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.