M. Mudryk (76')
A. Isak (43')
J. Murphy (90')
J. White (90')

Newcastle United przegrało na wyjeździe z Chelsea 2:3 w meczu 28 kolejki Premier League. Bramki dla Srok zdobywali Alexander Isak i Jacob Murphy.

Już w szóstej minucie Sven Botman źle wybił piłkę przed pole karne, skąd uderzył Cole Palmer, a Nicolas Jackson stopą trącił piłkę i skierował ją do siatki.

Później Sroki miały optyczną przewagę, jednak nie miały pomysłu na przebicie się przez defensywę Chelsea i skończyło się to tylko niecelnym strzałem Fabiana Schära z dystansu.

Gospodarze odpowiedzieli strzałem Jacksona zza pola karnego, jednak tym razem Martin Dubravka bez większego problemu zatrzymał piłkę.

Obraz gry się nie zmieniał, choć Newcastle miało okazję do zdobycia bramki, ale Anthony Gordon został zablokowany, a niedługo potem musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

W 43 minucie piłkę na lewej stronie boiska dostał Alexander Isak, przyjął ją sobie, ułożył na prawą nogę i precyzyjnym strzałem w dalszy róg doprowadził do wyrównania.

Chwilę później Jackson ponownie pokonał Dubravkę, lecz uczynił to z pozycji spalonej i gol nie został uznany, a na koniec pierwszej połowy Raheem Sterling trafił prosto w bramkarza.

Zaraz po przerwie groźnie na bramkę uderzał Miguel Almiron, ale Djordje Petrovic zdołał odbić piłkę, która zmierzała pod poprzeczkę jego bramki.

W 57 minucie Chelsea wróciła na prowadzenie. Palmer uderzył zza pola karnego przy bliższym słupku i tym zaskoczył Dubravkę.

Niewiele brakowało, a gospodarze szybko podwyższyliby swoją przewagę. Sterling urwał się obrońcom, minął Dubravkę i strzelił na bramkę, ale wracający Dan Burn zdołał to zablokować.

Jednak na kwadrans przed końcem było już 3:1. Chelsea wyszła z kontrą, po której Jackson zagrał ze skrzydła przed bramkę, piłkę przejął Mychajło Mudryk, minął Fabiana Schära oraz Dubravkę i trafił do pustej bramki.

Trzecia bramka dla The Blues zupełnie podcięła skrzydła Srokom, które dość niespodziewanie wróciły do gry w 90 minucie, gdy Jacob Murphy mocnym strzałem trafił w okienko, ale 6 minut doliczonego czasu gry nie wystarczyło, żeby doprowadzić do wyrównania.

Sędzia: John Brooks
Widzów: 38 752