Newcastle United 3 : 0 Wolverhampton Wanderers
 A. Isak (14')
 A. Gordon (33')
 T. Livramento (90')
R. Ait-Nouri (85')

Newcastle United pokonało Wolverhampton Wanderers 3:0 w meczu 27. kolejki Premier League i odniosło pierwsze zwycięstwo na St. James’ Park od 16 grudnia. Do bramki Wilków trafiali Alexander Isak, Anthony Gordon i Tino Livramento.

Po żywym początku Newcastle wyszło na prowadzenie w 13 minucie. Gordon wyprowadził kontrę, oddał piłkę Bruno Guimaraesowi, który oddał strzał, a futbolówka po rykoszecie trafiła do Isaka i Szwed głową pokonał Jose Sa.

Chwilę później dobrą okazję na drugiego gola miał Dan Burn, jednak jego strzał zza pola karnego minął bramkę. Po drugiej stronie Toti Gomes główkował nad poprzeczką po rzucie rożnym.

Sroki chciały zaskoczyć bramkarza gości strzałami z dystansu, próbując wykorzystać mokrą murawę po ulewie, ale Sa obronił strzały Isaka i Jacoba Murphy’ego.

W 33 minucie jednak Portugalczyk popełnił kosztowny błąd, wypuszczając piłkę po wstrzeleniu z prawego skrzydła przez Murphy’ego, a wykorzystał to Gordon trafiając do siatki.

Kolejny raz z dystansu gola próbował zdobyć Murphy, ale z 25 metrów uderzył za wysoko.

Druga połowa rozpoczęła się spokojniej, a jeszcze przerwa związana z kontuzją Kierana Trippiera nie pozwoliła nabrać rozpędu żadnej z drużyn.

W 56 minucie Dan Burn wpadł w pole karne gości z lewej strony i wrzucił piłkę przed bramkę, skąd główkował Joe Willock, lecz piłkę z linii bramkowej wybił Toti.

Później przeważali goście i mieli kilka okazji na złapanie kontaktu. Strzał Jeanricnera Bellegarde’a przeleciał nad poprzeczką, a Martin Dubravka interweniował po uderzeniach Mario Leminy, Pablo Sarabii oraz kolejnej próbie Bellegarde’a.

W 79 minucie Guimaraes wrzucił piłkę za linię obrony do Miguela Almirona, ale ten z ostrego kąta nie zdołał pokonać rezerwowego bramkarza gości, który skutecznie skrócił kąt.

W doliczonym czasie gry prawym skrzydłem na bramkę gości ruszył Livramento, wpadł w pole karne, minął dwóch rywali i resztkami sił wepchnął piłkę do bramki, tym samym zdobywając swojego pierwszego gola w barwach Srok.

Sędzia: Tim Robinson
Widzów: 52 206